Přátelské utkání: Teplice - Ústí nad Labem 2:2 (1:1)

Teplický tým v prvním přátelském zápase v zimní přípravě remizoval s Ústím nad Labem 2:2. Zápas se nesl v dobročinném duchu, protože fanoušci mohli přispívat na pomoc trenéra teplické sedmnáctky a bývalého brankáře Ústí Radima Nováka, jehož postihla rakovina slinivky. Celkem se vybralo 41.200 Kč, za což všem příchozím oba týmy moc děkují! Svého honoráře vzdali také rozhodčí utkání, dále nad tuto částku přispěli také oba týmy a zaměstnanci klubů.

Do úvodu zápasu vletělo Ústí nad Labem a už v šesté minutě vedlo po přečíslení zásluhou Matějky. Po čtvrthodině hry převzali žlutomodří iniciativu a šance na sebe nenechaly dlouho čekat. Moulis hledal Matěje Radostu před brankou a míč projel malým vápnem aniž by ho mladý záložník dokázal usměrnit do branky. O několik minut později hlavičkoval Vyhnal po rohovém kopu těsně mimo, vzápětí hlavičkoval také Žitný, ale tentokrát nedůrazně.

Po průniku pálil v 27. minutě pravačkou Moulis nad branku, po půlhodině hry vyslal krásnou ránu z dálky Žitný, Plachý ji vyrazil jen k Vyhnalovi, který opět nechal brankáře Ústí vyniknout. Vyrovnáno bylo až ve 33. minutě, když Žitný nacentroval na Vyhnala, který hlavou trefil tyč a Kučera dorazil míč do sítě.

Po změně stran se teplická sestava postupně omlazovala a do hry zasáhli také hráči béčka a dorostu. Právě dorostenec Hural krásně vysunul křižným pasem Radostu, který ale vypálil jen do brankáře. Velkou šanci šanci měl v 67. minutě Žitný, jehož vychytal Plachý. Do vedení se teplický tým dostal po průniku Paradina z pravé strany, který z úhli zakončil naprosto přesně. Vyrovnáno však bylo hnd vzápětí, když velkou chybu udělal testovaný brankář Keranović a Škoda srovnal.

Další utkání čeká na Teplice příští sobotu opět na umělé trávě na Stínadlech, kde se bude hrát od 11:00 s Chrudimí. Dále už v teplickém týmu nebude pokračovat brankář Keranović, který se na testech neosvědčil.

Teplice - Ústí nad Labem 2:2 (1:1)
33. Kučera, 73. Paradin - 6. Matějka, 75. Škoda.
Diváci: 362.
Sestava Teplic:
I. poločas:
Keranović - Hyčka, Paradin, Knapík, P. Mareš - Kučera - Radosta, Trubač, Žitný, Moulis - Vyhnal.
II. poločas: Keranović - Paradin, Čmovš, Shejbal, Hyčka - Knapík - Moulis (52. Hural), Žitný (83. Baftijar), Trubač (68. Liška), Radosta (59. Emmer) - Vyhnal (59. Schettl).