Přátelské utkání: Teplice - Žižkov 2:1 (2:0)

​Teplický tým odehrál dnes v Blšanech poslední přípravný zápas před startem jarní části FORTUNA:LIGY. Soupeřem mu byl celek Viktorie Žižkov, na jehož soupisce se objevili také bývalí hráči žlutomodrých Egon Vůch nebo David Bezdička.

Od úvodu zápasu měli tepličtí hráči velký tlak a drželi míč, jenže Mareček pálil v šesté minutě hodně nad a Moulis o pět minut později pro změnu pouze do míst, kde stál brankář Švenger. První branku utkání vstřelil Petr Mareš, jeho přímý kop orazítkoval břevno, od kterého se odrazil směrem k brankové čáře, rozhodčí po krátkém váhání branku uznal. Další šanci měl opět Pavel Moulis, ale opět byl proti Milan Švenger. Stejně jako v případě křižné střely Aloise Hyčky. Dvakrát byl blízko skórování Jakub Mareš, jenže přízemní centr z pravé strany od Žitného ani podobnou přihrávku od Petra Mareše z druhé strany nedokázal skluzem usměrnit do branky. Na 2:0 tak zvýšil až ve 37. minutě dorážkou Pavel Moulis.

Po změně stran měl velkou příležitost Tomáš Vondrášek, ovšem jeho střela šla těsně vedle. Krásný fotbalový moment předvedl po hodině hry Jakub Mareš, uvolnil se na hranici vápna a levačkou poslal střelu do břevna. Branková konstrukce byla o čtyři minuty později proti gólové radosti také v případě Jana Shejbala. Ten poslal volej z pořádné dálky do pravé tyče. Po vystřídání už se hra přeci jen vyrovnala, první šanci Žižkova měl až čtvrthodiny před koncem Batioja, ale výborně proti němu zakročil Grigar. Snížení nakonec přeci jen přišlo, ovšem až v nastaveném čase, kdy Egon Vůch proměnil pokutový kop.

Teplice - Žižkov 2:1 (2:0)