31.08.2017 | Redakce

Přichází brankář Diviš, Chudý míří na Slovensko

​V probíhající reprezentační pauze došlo v teplické týmu k brankářské rošádě, do Teplic totiž přichází z Mladé Boleslavi gólman Jakub Diviš, naopak dosavadní brankářská dvojka Martin Chudý míří zpět na Slovensko. "Chudý měl nabídku z Trnavy, proto jsme mu vyšli vstříc a uvolnili ho, místo něj se nám podařilo přivést Jakuba Diviše, kterého dobře znám z reprezentace do jednadvaceti let. Z mého pohledu se jedná o posílení týmu," říká ke změně sportovní ředitel FK Teplice Jakub Dovalil.

Jakub Diviš začínal s fotbalem v Lomnici nad Popelkou, poté se přesunul v žákovské kategorii do RMSK Cidlina Nový Bydžov a následně strávil dorostenecký věk ve Slavii Praha. Ze Slavie už mězi dospělými postupně hostoval na Vyšehradě, v Krči a v Tatranu Prešov, kam posléze přestoupil. Z Prešova pak také hostoval ve skotském Hibernian v roce 2011. V roce 2013 se vrátil zpět do České republiky, konkrétně do Mladé Boleslavi, kde působil až dosud s výjimkou sezóny 2014/2015, kterou strávil na hostování v CSKA Sofia. V minulé sezóně odchytal za Mladou Boleslav 16 ligových utkání, v té letošní pak první ligové kolo a také pohárová dvoutkání proti Shamrock Rovers a KF Skënderbeu. Do Teplic přichází na přestup a podepsal smlouvu od 1. září až do roku 2020.

Martin Chudý přišel do Teplic v zimě 2016 z pražské Dukly a během roku a třičtvrtě v teplickém dresu odchytal 12 utkání, kdy zaskakoval za zraněného Tomáše Grigara. Celkem v české nejvyšší soutěži zaznamenal 22 startů. Nyní míří zpět na Slovensko, konkrétně do Trnavy.