Proběhla tisková konference před startem jarní části ligové soutěž

Na Stínadlech dnes po obědě proběhla tisková konference před startem jarní části ligové soutěže za účasti ředitele klubu Petra Hynka, sportovního ředitele Jakuba Dovalila a hlavního trenéra Daniela Šmejkala. "Jsme rádi, že jsme po neúspěšné loňské sezóně byli nyní po podzimu na šesté příčce. Naším cílem pro jaro je tuto příčku udržet, jde také o to, jak soutěž rozjdeme, protože pořád je to sport, řekl k jarním ambicím ředitel klubu Petr Hynek.

Daniel Šmejkal poté zhodnotil uplynulou zimní přípravu: "Máme za sebou šestitýdenní cyklus zimní přípravy, během něj jsme absolvovali pětidenní soustředění v Písku a desetidenní na Kypru. Sehráli jsme sedm utkání, vyhla se nám zranění, s čímž můžeme být spokojeni a už se těším na sobotní zápas s Brnem," hodnotil přípravu hlavní trenér.

Kádr se před startem jara zúžil z podzimních jednadvaceti hráčů na devatenáct, ale ještě není definitivně uzavřený: "Čeká nás v uvozovkách jen čtrnáct utkání, ale ještě také několik dní přestupového období, takže se může stát cokoliv," řekl tajemně Daniel Šmejkal a sportovní ředitel Jakub Dovalil ho doplnil: "Přestupy končí až v úterý, takže se může ještě něco objevit, i když nás, dle mého názoru, bota nikde úplně netlačí."

Klub také chystá několik novinek pro jarní část soutěže, ty představil manažer marketingu a PR Martin Kovařík: "Chystáme elektronický předprodej vstupenek, který v tuto chvíli testujeme a pokud vše dopadne dobře, tak bychom už v pátek měli být schopni prodávat přes internet vstupenky na zápas s Brnem. Pokud by se to nepodařilo, tak od zápasu s Jihlavou již tento předprodej poběží určitě. Kromě elektronického předprodeje jsme již před týdnem spustili také mobilní kartu fanouška FK Teplice, přes kterou bude nejen možné si například zakoupit tuto elektronickou vstupenku, ale také přes notifikace budou moci fanoušci dostávat informace z klubu. Tuto fanouškovskou kartu si za prvních několik dní testovacího provozu již stáhlo přes čtyři stovky uživatelů."

Žlutomodří vstoupí do jarní části v sobotu v 15:30, kdy v AGC Aréně na Stínadlech přivítají Zbrojovku Brno.