Proběhla tisková konference před startem soutěže

V press centru na Stínadlech dnes proběhla tisková konference před startem FORTUNA:LIGY za účasti ředitele klubu Petra Hynka, sportovního ředitele Jakuba Dovalila a hlavního trenéra Daniela Šmejkala.

V úvodu tiskovky nastínil plány do nové sezóny Petr Hynek: "Následující sezóna je finančně zajištěná. Sezóna se odehraje v pozměněném formátu, který by měl být v závěrečné fázi atraktivnější a nabídne možnost vícero klubům hrát až do konce o pohárovou Evropu. Ideální by bylo umístění v první skupině nadstavbové části, ale nejhůře se chceme umístit v druhé části ligové tabulky, která taktéž bude bojovat o poháry. Dalším cílem bude také úspěch v domácím poháru, což se nám v posledních sezónách nedařilo," zaznělo úvodem na tiskové konferenci.

Příchody a odchody v rámci teplického A mužstva okomentoval Jakub Dovalil: "Už před koncem minulé sezóny jsme přivedli Lutse a Hoška, dále jsme prodloužili hostování Trubače a nyní v těchto minutách se administrativně dotahuje také přestup Pavla Moulise. Z kádru z minulé sezóny odešel Jan Rezek na přestup do Příbrami a Nerminu Haljetovi skončila smlouva, o jejím prodloužení jsme neuvažovali."

Průběh letní přípravy a spokojenost s ní poté vyjádřil Daniel Šmejkal: Přípravu jsme absolvovali přesně, jak jsme si naplánovali. Na soustředění v Písku a Modré jsme měli ideální podmínky. Teď už se vše ukáže v lize," těší se na sobotní start v Příbrami teplický trenér.

Se vstupem do nové sezóny je na Stínadlech také několik dalších novinek. Novým partnerem klubu v oblasti piva se stala společnost Heineken, která na Stínadlech bude propagovat a prodávat svou značku Březňák. Od nové sezóny se do struktur FK Teplice začleňují také přípravky, včetně přípravky žen, takže klub ze Stínadel disponuje 20 týmy, z toho osmnáct týmů je mládežnických.