První rok působení Klubové akademie

Fotbalový klub Teplice se 1. července 2018 zařadil mezi prvních deset klubů v České republice, které získaly status Klubové akademie (KA). Tato akademie zahrnuje všechny dorostenecké kategorie od U16 až po U19 a plynule navazuje na projekt Regionálních akademií FAČR, která sídlí rovněž v Teplicích. Hráči dorosteneckých kategorií tak získávají skvělé podmínky pro svůj herní i osobnostní růst. Koncepce práce s mladými talenty se snaží řešit celkový vývoj mladého hráče od jeho začátků v přípravce až po vstup do profesionálního fotbalu.

Jak hodnotí první rok působení dorostenecké klubové akademie Lukáš Přerost :

" Projekt klubových akademií byl spuštěn narychlo před rokem. Naším cílem bylo plynule navázat na práci v regionální akademii. Rozšířili jsme realizační týmy o fyzioterapeuta, kondičního trenéra a trenéra brankařů. Hráčům jsme se snažili vytvořit co nejlepší podmínky pro tréninkový proces a zároveň nastavit co nejnáročnější tréninkový proces. Jsme rádi, že se mohla využívat nová umělá tráva, která nám vytvořila kvalitní tréninkové zázemí. Hráči se naučili spolupracovat a využívat služeb fyzioterapeuta i kondičního trenéra a společně pracovali na prevenci proti zranění a na maximální kondiční připravenosti. Snažili jsme se zajistit u hráčů pravidelnost a kvalitu stravování. Kluci dostávají po každé tréninkové jednotce svačiny a obědy mají zajištěny ve svých školních jídelnách, kde máme zpětnou kontrolu. Během roku proběhlo 2x měření, kde byla zjištěna skladba a vývoj tělesné stránky hráče a 4x nás navštívila psycholožka, aby nabrala informace o jedincích, které následně řeší s trenéry jednotlivých kategorií. V neposlední řadě nás zajímaly studijní výsledky a snažili jsme se kluky přimět k úspěšnému zakončení školního roku. Naším cílem je vychovat kvalitního hráče, který úspěšně dokončí střední školu !!!

Celkově hodnotím první rok působení KA jako rok, kdy se rozjížděl nový projekt. Rok, kdy bylo v úseku mládeže spousta změn a já chci poděkovat všem lidem, kteří se na tom podíleli a společně se nám podařilo projekt realizovat. Zároveň jsem si vědom, že není vše 100% a že je stále na čem pracovat a KA zdokonalovat, protože jsme zatím jen na začátku. Čím lepší podmínky pro výchovu hráčů připravíme, tím více vychováme fotbalistů pro profesionální soutěže."

LUKÁŠ PŘEROST - vedoucí SCM