SK Sigma Olomouc_x_FK Teplice - komentář k zápasu

Dvakrát vedli, byli blízko porážce a nakonec odvážejí z Olomouce cenný bod. Tepličtí sehráli na Hané rušné a dramatické utkání, jehož konečný výsledek 3:3 pro ně znamená potvrzení druhého místa, domácí si naopak remízou v boji o druhé místo pořádně zkomplikovali situaci. Na důležitém bodovém zisku Teplic mají hlavní podíl Verbíř a Szabo, kteří dvakrát poslali žlutomodré do vedení, a paradoxně domácí Špiláček, jenž v 89. minutě za stavu 3:2 pro Olomouc vlastním gólem nešťastně vyrovnal.

Už ve 2. minutě našel Benát ideálním pasem u vzdálenější tyče zapomenutého Verbíře, který měl dostatek času a prostoru, aby z velkého úhlu dobře zamířil a střelou k tyči bleskově otevřel skóre. Rychlý gól Teplic nástup domácích do zápasu příliš nepoznamenal, Olomouc byla aktivnější a v nejisté obraně žlutomodrých způsobovala vzápětí po inkasování rozruch.

V 10. minutě sice ještě Rýdel po Kobylíkově hlavičce hlavičkoval jen nad břevno Poštulkovy branky, o dvě minuty později už ale bylo vyrovnáno. Po rychlé akci domácích se v pokutovém území Teplic chystal v ideální střelecké pozici vypálit Bednář, míč netrefil, jenže se ho pohotově zmocnil Babnič, který nikým nehlídán pohodlně srovnal stav utkání.

Domácím se dařila kombinace a díky rychlému přechodu do útoku byli pro teplickou obranu, která se musela vypořádat s disciplinárním trestem Kaufmana, stálou hrozbou. Ve 29. minutě proto musel Poštulka reflexivním zákrokem likvidovat Babničovu jemnou teč z bezprostřední blízkosti. Na druhé straně se zase do brejku dostal Verbíř, který v podobné situaci jako v úvodu utkání zkusil technickou střelu, branku však minul.

Sveřenci trenéra Marečka přijeli do Olomouce minimálně pro bod, a tak za nerozhodného stavu bylo patrné, že prvořadá je pro ně především houževnatá obrana. Iniciativu přenechali svému soupeři a sami vyčkávali na chybu a možnost překvapit z rychlého přečíslení. Taková situace nastala v 62. minutě, kdy si Rilke na levé straně všiml nabíhajícího Szaba, dlouhým pasem ho našel před gólmanem Vaniakem, kde Szabo nechytatelným volejem do horního rohu branky přidal druhý gól.

Olomouc podruhé v utkání prohrávala, zvrátit nepříznivý výsledek se jí přitom dlouho nedařilo ani riskantní hrou vabank. Potvrdit své vedení naopak mohli Tepličtí, kteří sice měli dostatek prostoru k útočení, jenže v zakončení jim chyběl klid a rozvaha. Klíčovým momentem byly dvě rychlé akce v 78. minutě, kdy nejprve zcela volný Szabo před brankou netrefil míč, a pak Vaniak podržel svůj tým, když parádně vytáhl mimo branku Maškovu střelu.

Poté už na Andrově stadionu úřadovali jen domácí. V 82. minutě teplický Rada trefil při odkopu na hranici pokutového území domácího Bednáře, od kterého se míč odrazil za záda bezmocného Poštulku. Dílo zkázy dokonal o minutu později Babnič, který hlavou po rohu poslal Olomouc sedm minut před koncem do vedení. Když už se zdálo, že domácí klíčové tři body uhlídají, přišla 89. minuta a roh Teplic, po kterém si míč do vlastní sítě srazil Špiláček.

SK Sigma Olomouc - FK Teplice 3:3 (1:1)
Branky: 12. Babnič, 82. Bednář, 83. Babnič - 2. Verbíř, 62. Szabo, 89. Špiláček (vlastní). ŽK: 55. Bednář – 42. Abanda, 80. Benát. Rozhodčí: Jára - Tulinger, Handlíř. Diváci: 4016.

Nejlepší hráč Teplic podle fkteplice.cz: Pavel Verbíř.

FK Teplice: Poštulka - Ryška, Rada, Klein, Krmaš - Szabo (88. Sunsing), Abanda, Benát, Verbíř (90. Sabou) - Rilke (71. Doležal), Mašek.

Střely na: 6 – 5
Střely mimo: 3 – 6
Rohy: 3 – 3
Ofsajdy: 1 – 5
Fauly: 10 – 15