SK Slavia Praha_x_FK Teplice - komentář k zápasu

Tepličtí fotbalisté uhájili v přímém souboji o 2. místo stříbrnou figuru po podzimní části sezony, když na Strahově uhráli v 16. ligovém kole s pražskou Slavií remízu 1:1. Domácí poslal do vedení už v 6. minutě Piták, za žlutomodré vyrovnal o pár minut později premiérovým ligovým gólem Tomáš Jirsák, který se parádně trefil na zadní tyč. "Jsem rád, že jsme na horké půdě Slavie uhráli bod, který pro nás má ohromnou hodnotu," uvedl spokojený trenér Vlastislav Mareček, který pochválil všechny své svěřence. "Jsem na kluky hrdý," řekl doslova, když musel na tiskové konferenci zodpovídat absolutně nesmyslný dotaz údajného redaktora Českého rozhlasu, který se na teplického kouče obrátil s otázkou, jestli neměl pocit, že rozhodčí Šedivý byl dvanáctým hráčem jeho mužstva. "Na to se snad nedá ani reagovat. Kdybyste viděl, v jakém zdravotním stavu do utkání kluci nastoupili... Půlka sestavy měla bolesti, a vy se tady teď snažíte znevážit jejich práci?! Kluci dřeli, makali, jsem na ně pyšný," prohlásil teplický kouč. Zatímco Tepličtí jásali, na slávistech bylo vidět, jak hodně ztrátu dvou bodů nemohou rozdýchat.

Slavia Praha - FK Teplice 1:1 (1:1) Branky: 6. Piták - 19. Jirsák. Rozhodčí: Šedivý - Chytil, Goňa. ŽK: Piták, Holeňák - Sabou, Hunal, Krmaš, Szabo. Diváci: 5936. Slavia: Kozáčik - Krajčík, Holeňák, Suchý, Hrdlička (46. Zábojník) - Piták, L. Jarolím, Švec, Švento - Vlček (70. Adauto), Pešír (58. Fořt). Teplice: Poštulka - Doležal, Hunal, Rada, Krmaš - Szabo, Jirsák, Sabou, Verbíř (89. Koukal) - Rilke (78. Tesařík), Benát (90. Klein).