09.01.2021 | Redakce

Šimon Gabriel: Chtěl jsem udělat radost taťkovi, proto jsem si vzal číslo 4

První zápas ve žlutomodrém dresu má na svém kontě stoper Šimon Gabriel, který tak navázal na svého otce, jenž na Stínadlech také působil. Právě podle něj také zvolil číslo 4 na dresu, které na jaře 2003 oblékal i Petr Gabriel.

Jak klapala souhra nové obrany?
"Měl jsem vedle sebe Mazyho (Ondřeje Mazucha), na kterého jsem zvyklý, protože jsme vedle sebe hráli už v Boleslavi, takže to bylo v pohodě. Dlouho jsme nehráli celý zápas, takže jsme si potřebovali vyzkoušet 90 minut, abychom byli připraveni na příští týden."

Bylo vidět, že Ondra Mazuch vás v obraně dirigoval...
"Mazy je zkušený hráč, já už jsem na to zvyklý, že diriguje. Já ho poslouchám, poslouchají ho všichni (smích). Je to od něj naprosto normální a je to super."

Vy jste kolem Ondry Mazucha taková skupina mladých stoperů, radí vám i v kabině?
"My se spolu bavíme o fotbale často, protože spolu jezdíme z Prahy, takže mě radí hodně a určitě i ostatní kluci si od něj nechají poradit."

Příprava je hodně krátká, takže jak velká je to komplikace směrem k zžívání se s týmem?
"Fotbal je pořád stejný, takže to takový zádrhel není. Jde spíš o to, co po nás bude chtít trenér. Ten tu také není tak dlouho, takže na tom jsme všichni podobně, i když my jsme dorazili až teď."

Ty navazuješ na svého otce, který v Teplicích byl na půlročním hostování přesně před osmnácti lety. Probíral jsi s ním nějak své angažmá na Stínadlech?
"Že by mi přímo říkal, co je v Teplicích speciálního, tak to ne, protože se to přeci jen za tu dobu asi změnilo (smích), ale udělalo mu to radost. Nechává ale na mě, jak se tu chytím a jak povede moje kariéra."

Spojuje vás také číslo 4, protože právě s ním nastupoval tvůj otec v Teplicích a teď sis ho vzal i ty...
"Na podzim v Boleslavi jsem měl dvojku, kterou nosí můj brácha, tak teď jsem chtěl udělat radost i taťkovi a vzal jsem si čtyřku."

Jak vyhlížíš první ligové kolo proti Jablonci? Je to hodně netradiční začínat takhle brzy...
"Já se strašně těším, takže čím dříve tím lépe. Myslím, že podobně to mají všichni."