11.09.2011 | Martin Kovařík

Smetana s Bičovským byli uvedeni do síně slávy

Další dvojice teplických legend byla před utkáním s Příbramí uvedena do Síně slávy teplického klubu. Tentokrát se slavnostní pocty dočkali Přemysl Bičovský a Rudolf Smetana, který se na nás již ovšem dívá ze žlutomodrého nebe, a tak kytici a dres z rukou ředitele FK Teplice Františka Hrdličky převzal jeho synovec a bývalý brankář FK Teplice Zdeněk Divecký.

Rudolf Smetana byl běhavý a důrazný středový záložník menší postavy, který byl v klubu od mládežnických let. Po skončení fotbalové činnosti působil nějakou dobu jako hráč a trenér v Okule Nýrsko, poté se vrátil zpět do Teplic a působil trenérsky u dorosteneckých družstev žlutomodrých.


Přemysl Bičovský, bojovný a houževnatý záložník s perfektním výskokem a hrou hlavou i s neméně dobrou střelou, začal ligu hrát v 17 letech po příchodu z Košťan. Svým přístupem se vypracoval v jednoho z nejlepších a nejuznávanějších fotbalistů tehdejší doby. V reprezentaci odehrál 45 utkání a vstřelil 11 gólů. V lize nasbíral neuvěřitelných 433 ligových startů a s počtem 106 ligových gólů vstoupil do klubu ligových kanonýrů.