Soutěžní rok 2019 zakončíme v neděli v Plzni

​Poslední soutěžní utkání roku 2019 odehrají fotbalisté Teplic v neděli v Plzni. Od 14.30 hodin se ve Štruncových sadech v jubilejním 20. kole FORTUNA:LIGY utkají s domácí Viktorkou, druhým týmem tabulky. Západočechům půjde o udržení zmiňované druhé příčky, Tepličtí si pro jaro chtějí vybudovat co nejlepší postavení, aby poté mohli zaútočit na co nejvyšší pozice.

Trenér Stanislav Hejkal ví, že Skláři ve městě piva už dlouho nevyhráli. „Naší určitou výhodou může být to, že Plzni budou chybět Kalvach a Limberský.“
Plzeňský trenér Pavel Vrba si posteskl, že jeho mužstvo hodně inkasuje. Zkusí toho žlutomodří využít? „Že bychom hráli hurá systém nahoru dolů? To ne, Plzeň má svou kvalitu, je druhá před Spartou a Ostravou. Navíc doma je to podle mě stará dobrá Plzeň. Vítězí, i když se jí tolik nedaří,“ říká Hejkal.

Jeho slova potvrzuje i útočník Teplic Jakub Řezníček, který na západě nedávno strávil rok a půl. „Je pravda, že její forma není TOP, naposledy prohrála na Slovácku. Doma má ty zápasy pořád dobré, bude to nesmírně těžké. Ženou jí fanoušci, dlouhodobě to před nimi zvládá na vysoké úrovni.“
Forvard, který v dresu Teplic zatím skóroval třikrát, neodkáže jmenovat jednoho hráče, který by pro Skláře mohl být nejvíc nebezpečný. „Nejde ale vybrat jednoho. Je to silný tým. Pozor si musíme dát na všechny plzeňské hráče.“

Tepličtí podle Hejkala měli v plánu získat do Vánoc 23 bodů. Kolo před koncem mají o jeden méně. „Věřím, že na jaře se nám bude dařit. Budeme mít až na zápas na Spartě odehrané všechny duely s těmi nejsilnějšími. Čeká nás 10 zápasů, z toho 6 doma. Budeme chtít být ve středu tabulky, zápas v Plzni nám může pomoct si vybudovat co nejlepší výchozí pozici.“

Také Plzni půjde o hodně, její aktuální druhou příčku stíhají vlčáci ze Sparty. Chceme podzim zakončit vítězně a zároveň si udržet co největší náskok před pronásledovateli. Vítězstvím bychom si určitě vytvořili klidnější zimní období před jarem,“ promluvil stoper Plzně Jakub Brabec o plánech svého týmu.

Zápas FC Viktoria Plzeň – FK Teplice se hraje v neděli 15. prosince od 14.30 hodin v Plzni.