Sparta Praha esports - Teplice esports 4:2

V neděli v podvečer se na FIFĚ utkaly dva kluby, které jako první v českém fotbale měly své esportové týmy. Na straně jedné pražské Sparta a na straně druhé Teplice. Do zápasu se zapojili tři hráči na obou stranách, každý jednotlivý souboj byl sloýžen ze dvou zápasů, každý z nich musel skončit vítězstvím jednoho z hráčů, za které obdržel jeho tým bod. Celkem se tedy rozdávalo 6 bodů, pokud by utkání skončilo remízou 3:3, tak by byl na programu rozhodující duel.

V prvním zápas se utkal zkušený Emerickson na straně Sparty s hráčem teplické esportové akademie Aubíkem. Emerickson sice ukazoval už od prvního ze dvou zápasů svou převahu, ale ani Aubík se nevzdával a nakonec z toho byla v prvním duelu porážka 2:3. Ve druhém se Aubík dlouho držel, první poločas skončil remízou, v tom druhém hráč žlutomodrých dostal do vedení, jenže "Eme" rychle srovnal, a když už to vypadalo na prodloužení, tak dokázal po rohovém kopu

Druhou dvojicí, která se fanouškům na sparťanském Twitchi představila, byl sparťanský Johny a teplický Miki. V prvním zápase oba soupeři hodně vyčkávali, ale o něco lepší byl přeci jen Miki, který si vypracoval několik zajímavých šancí. Rozhodující moment však přišel až v 92. minutě, kdy Walker fauloval ve vápně Mendyho a Miki rozhodl z pokutového kopu. Ve druhém utkání Miki vedl už od samotného úvodu, v 17. minutě byl stavu utkání 2:0 pro teplickou stranu, ve druhém poločase pak navíc soupeři nasázel ještě další branky a vysoko zvítězil 5:1, stav utkání tak byl po dvou duelech 2:2.

Vyvrcholením celého utkání měla být závěrečná dvojice, ve které se utkali Caster (Sparta) a Dalas (Teplice). V prvním utkání se dostal hned na začátku Dalas do vedení, avšak Caster dvacet minut před koncem srovnal. Vyrovnané skóre ovšem vydrželo jen další pět minut než práskl do míče zpoza vápna Eusebio a Teplice opět vedly. Jenže v nastavení opět srovnal Ronaldo a poprvé se prodlužovalo. V prodloužení Dalas šel do vedení ve 115. minutě, ale i napotřetí dokázal Caster srovnal. Museli rozhodnout penalty, ve kterých byl úspěšnější Caster a Sparta se dostala do vedení 3:2. I v posledním zápase pak Dalas jen těsně prohrál 1:2, což znamenalo nakonec celkovou porážku v tomto napínovám duelu v poměru 2:4.

Celé utkání běželo na streamovací službě Twitch na účtu AC Sparta eSports, kde ho sledovalo po celou dobu živě kolem dvou tisíc uživatelů.