Stanislav Hejkal: Bude to strašně těžké utkání

​Trenér FK Teplice Stanislav Hejkal se těší na nedělní duel s pražskou Spartou, stejně jako se na něj těší celé Teplic. Počítat může s omilostněným bekem Shejbalem, stále ho však trápí celá řada zraněných a pochroumaných hráčů

Po zápase v Opavě jste říkal, že nevíte, koho proti Spartě postavíte. Co se od té doby změnilo?
Změnilo se to, že nám omilostnili Shejbala, to je pro nás důležité. Některé hráče, klíčové hráče, ale máme stále s bolístkami, ať je to Jakub Mareš, Žitný, který kvůli tomu nebyl ani s reprezentací, nebo Moulis. Navíc máme dlouhodobě zraněné hráče; Ljevakoviće, Jeřábka, Nazarova. Nejsme v úplně komfortní situaci.

Takže se vám možnosti, jak Spartu zaskočit, docela zúžily.
To se zúžily hodně. Vypadla nám levá noha – Petr Mareš. S ním jsme více variabilnější.

Na druhou stranu hrajete proti Spartě, proti které se vždy hráči vyhecují o něco více.
Ne, že bychom s tím počítali, ale mělo by to tak být. Ale zápasy například s Budějovicemi nebo Bohemkou jsou mnohem složitější. Chceme s ní sehrát co nejlepší utkání, přijde hodně lidí.

Sparta neprožívá šťastné období…
I když je na tom bodově jako my, tak je to pořád Sparta Praha, má pořád top hráče. Shlížím k ní s velkým respektem a pokorou, nejen proto, že jsem v ní působil. Vím, že to bude strašně těžké utkání.

Určitě se snažíte k pokoře a respektu vést i hráče, aby si neříkali, že Spartě se teď nedaří, tu snadno porazíme.
Snad nemáme hráče, kteří by neměli respekt k soupeři, hlavně ke Spartě.

V čem je Sparta nejnebezpečnější?
Má technické hráče uprostřed, vysoké útočníky, kreativní fotbalisty po stranách. Nevíme, jestli Hložek bude hrát zprava, nebo zleva. Variabilita středových hráčů – Sáčka, Haška, Trávníka, Kangy, Mandjecka – je velká. Je tam kreativita, nápaditost.

Čím naopak vy můžete být nebezpeční pro Spartu?
Poctivostí, zarputilostí, urputností, bojovností. Chceme udělat obrovský tlak na stopery Sparty a uvidíme, jak se nám to povede.

Už jste zmínil, že by mohlo přijít hodně diváků. Pomůže to?
Snad jo, ale vezměte si, že ve druhém kole proti Slavii tu bylo 15 tisíc lidí a dostali jsme pět branek. Snad se to nebude opakovat.

Zápas se hraje po reprezentační přestávce. Jaká byla?
Bylo to o takovém dotrénování, doléčení bolístek. Potřebuji teď dostat do hry ty hráče, kteří je mají. Jak jsem zmínil Jakub Mareše, Žitného, tak bolístky má i Řezníček. Snad se nám povede je na Spartu uschopnit, je to padesát na padesát.

A jak jste si volno užil vy?
Byl jsem s rodinou. Mým koníčkem jsou hrady a zámky, tak jsme byli na Karlštejně.