Stanislav Hejkal: Myslím, že jsme dobře připraveni

Stanislav Hejkal, trenér FK Teplice, se těší na sobotní duel v Uherském Hradišti (sobota, 17) a věří, že jeho svěřenci 14denní snahu a tréninkovou píli přetaví v bodový zisk.

Zápas se Slováckem bude pro vývoj podzimu hodně klíčový!
Všichni to tak vnímáme! Na Slovácku nastala změna trenéra, může tam být nějaká změna systému, ale já si myslím, že jsme dobře připraveni.

Má ona změna za úkol hráče vyburcovat, když byla načasovaná v týdnu před zápasem?
Myslím si, že je to takové celkové vyčištění klima. Ale nevím, co se uvnitř klubu stalo. O změně jsme měli indicie od pondělí, počítali jsme s ní.

Měli jste díky reprezentační přestávce čas důsledně se připravovat. Jak ta reprezentační přestávka tedy vypadala?
Byli jsme s ní velmi spokojeni, tréninková morálka byla dobrá. Chyběli reprezentanti Král, Žitný, Trubač a Luts, ale tréninky měli velmi dobrou úroveň. Hráči k nim přistupovali svědomitě, jsem spokojený.

Nakolik je komplikací to, že čtyři hráči chyběli?
Může to být komplikace. Víme, jak reprezentační srazy vypadají, máte tam předzápasové tréninky, pozápasové tréninky. My naopak potřebovali, aby hráči byli s námi. Ale poradíme si.

O čem bude zápas v Uherském Hradišti?
O nasazení, taktice a samozřejmě, že o vůli.

Ta vůle je klíčová. Co další nadstavba?
Herní činnost jednotlivce. Hráči se nesmí bát hrát, nesmí se bát v rozehrávce, obejít protihráče jeden na jednoho, nehrát alibisticky. To bude důležité.

Pomaličku uzavíráte první měsíc na Stínadlech. Co se změnilo?
Samozřejmě, že se toho změnilo dost, a to pro mě i pro hráče. Teď je potřeba, aby hráči to, co my jim s Pavlem Drskem dáváme, přenesli na hřiště, aby to mělo konečně bodový efekt.

Jak se po měsíci cítíte jako prvoligový kouč? Máte méně času na rodinu a zájmy?
Ano, na ostatní věci mám nyní méně času. Je to tím, že hodně studujeme soupeře, vymýšlíme věci, jak soupeře přelstíme. Musím říct, že jsem spokojený s tím, jak kluci pracují. Doufám, a to se opakuji, že se to přenese na hřiště, že za tu práci, kterou tady kluci 14 dní dělali, budou odměněni.