Stanislav Hejkal: To je málo! Někteří hráči přijeli do Zlína na výlet

​Hodně zklamaný a naštvaný byl po pátečním zápase ve Zlíně trenér Stanislav Hejkal. Mrzelo ho, jakým způsobem jeho tým na Moravě prohrál.

Trenére, jaké je vaše hodnocení utkání?
Zápas se mi hodnotí špatně. Utkání jsme prohráli v závěru. Ta branka musela přijít. Byla to daň za předvedenou hru v prvním poločase, neochotu běhat, napadat, nepodat poctivý výkon v dresu FK Teplice. Takhle jsme se prezentovat nechtěli. Před 14 dny nám to v Ostravě vyšlo, tady ale ne. Tudy cesta nevede, jsem zklamaný.

Šance jste ale měli…
V závěru to bylo nahoru a dolů. Chleba se lámal v 83. minutě, kdy jsme měli šanci, konkrétně Žitný. Nedali jsme branku, domácí naopak ano.

Neuškodila vám pauza. V první půli jste nevypadali dobře.
Pauza ne. My si něco v kabině říkáme, ale pak děláme něco jiného. Dneska mě zklamali zkušení hráči, nebylo to o mladých. Když někoho z nich nepostavíte, tak je uražený, když postavíte, tak podá takovýto výkon. Já přeci nechci, aby si zpracoval míč na prsa, obešel tři frajery a dal míč do šibenice, já chci upřímný výkon. To jsem v první půli postrádal.

Kučera hru po přestávce oživil.
Samozřejmě. To je přesně to, co chceme hrát – míč na zem, chtěli jsme hrát víc kombinačně, nechtěli jsme to nakopávat. Chtěli jsme zjednodušit rozehrávku, a to už od Grigara. Kučera ale dobíral antibiotika, v pondělí začal trénovat. Domluvili jsme se, že začne na lavičce, že do hry půjde až v jejím průběhu. To se povedlo, rozhýbal to. Mohli jsme vést, ne pak prohrávat. Ale to je fotbal. Mrzí mě však přístup některých hráčů. Vadí mi.

Jak si vysvětlujete díry v obraně? Zlínští měli díky nim několik šancí.
My jsme o tom, jak hraje Zlín, věděli. Reagovali jsme na to tím, že jsme dali dvě šestky doprostřed hřiště – Kodeše a Ljevakoviće. Ljevaković ale má svůj věk, nevydrží celý zápas. Dali jsme tam pak Kůču, nicméně s Poznarem jsou to těžké souboje. Tady však prohru nevidím. Vidím ji v tom, že jsme nebyli aktivní. Někteří hráči do Zlína přijeli na výlet, vůbec zápas nechtěli vyhrát. To je málo.