Stará garda skončila druhá na turnaji v Mostě

Hráči Staré gardy FK Baník Most ve spolupráci s OFS Most uspořádali v sobotu 16. února ve Sportovní hale v Mostě již 15. ročník memoriálu bratří Mazánků, bývalých dlouholetých hráčů a trenérů FK Baníku Most, turnaje se zúčastnila také stará garda FK Teplice.

Letos se jednalo o mezinárodní turnaj, jehož se zúčastnilo 6 družstev, když se na poslední chvíli omluvila družstva Slavoje Žatec a FK Litvínov. V dresech jednotlivých zúčastněných týmů se objevila celá plejáda známých hráčů a to nejen v dimenzi našeho regionu.

Hrálo se systémem každý s každým a až do posledního utkání nebylo jasné, který tým zvítězí, nakonec se to povedlo domácímu týmu „zelených", když o jejich vítězství při stejném počtu bodů s týmem FK Teplic rozhodlo vzájemné utkání. Pohár pro vítěze tedy zůstal ve stejném držení jako loni! Nejlepším brankářem turnaje byl vyhodnocen Miroslav Končok také z domácího týmu Zelených, nejlepším střelcem turnaje se stal s 5 trefami do „černého" Pavel Fasner z týmu Teplic a nejstarším hráčem běhajícím na palubovce byl Luboš Antala v domácím dresu Bílých. Turnaj dobře odřídila dvojice rozhodčích Lenkvík s Lepešem.
V útrobách haly se ve VIP salónku setkalo několik generací bývalých aktivních fotbalistů a někteří z nich během své kariéry oblékali dres i několika zúčastněných týmů. Budeme jmenovat jen několik z nich: Emil Stibor, Josef Mach, Josef Tichý, Pavel Fasner, Miroslav Příložný, Jiří Černý, Stanislav Hofmann, Petr Fousek. Celkem se akce zúčastnila více než stovka bývalých hráčů našeho nejpopulárnějšího sportu.

Výsledky staré gardy FK Teplice:

FK Teplice - FK Ústí n/L 2:1
Branky Teplic: Sláma,Fasner
Most "bílí" - FK Teplice 1:4
Branky Teplic: Nový,Janota,Leden,Fasner
FK Teplice - Most "zelení" 0:1
FK Teplice - FK Bílina 4:1
Branky Teplic: Fasner 2x,Melichar,Leden
Greiswald - FK Teplice 0:3
Branky Teplic: Fasner,Matouš,Leden

Střelci branek FK Teplice:
Fasner 5x