20.05.2019 | Redakce

Startuje charitativní e-aukce na podporu tří handicapovaných dětí

Již dnes startuje e-aukce vybraných originálních dresů týmů FK Teplice, HC Verva Litvínov, DHK Most a reprezentace ČR v házené žen, které podpoří charitativní projekt Run and Help 28. května na teplických Stínadlech.

Vedle toho je možné dražit i reprezentační dres bývalého vynikajícího fotbalového útočníka Pavla Verbíře či dres hokejové legendy Jiřího Šlégra. Zajímavým artefaktem je i šála k nedávnému mezistátnímu fotbalovému zápasu ČR - Brazílie, kterou věnoval reprezentační masér Eduard Poustka. Kromě podepsaných dresů opor FK Teplice Admira Ljevakoviče, Jakuba Hory či Patrika Žitného, můžete získat i tři dresy hráček DKH Most, které jsou čerstvými mistryněmi ČR v házené žen. Sběratelé jistě ocení i tři originální podepsané dresy ženské házenkářské reprezentace.

Chcete-li podpořit ty, kteří to opravdu potřebují a ještě získat některý z výše uvedených fanouškovských klenotů, tak se neváhejte ode dneška do e-aukce zapojit zde: https://www.sportovniaukce.cz/homepage/auction/1400

Celý výtěžek poputuje na nákup zdravotních pomůcek pro tři handicapovaných děti z Ústeckého kraje (Radečka z Mostu, Rozárky z Teplicka a Kamilka z Roudnicka).

Komu můžete pomoci:

Radeček z Mostu
Tento osmiletý chlapec bohužel již od svého příchodu na svět musí bojovat s řadou velmi nelehkých zdravotních obtíží, včetně epileptických záchvatů. I k lepší léčbě epilepsie by mu mohly pomoci speciální přístroje, které však pojišťovny v ČR nehradí.

Kamílek z Roudnicka
Kamílek má kombinované postižení. Kvůli diagnóze hydrocefalu má voperovaný tzv. shunt odvádějí hromadící se mozkomíšní mok. V devíti měsících Kamilovi přibyly další diagnózy jako epilepsie, centrální porucha zraku, mentální retardace a částečné ochrnutí. Díky velké péči svých milujících rodičů a komplexní profesionální péči okolí (od neurologů až po paní učitelky ze speciální MŠ) nejen, že začal mluvit, ale v loňském roce se naučil i lézt po čtyřech. Jeho rodiče nepřestávají věřit, že i díky Vaší pomoci na komplexní rehabilitaci jednou začne i sám chodit.

Rozárka z Teplicka

Tato patnáctileté dívka má souběžné postižení (mentální a sluchové). Rozárku vychovává ji její babička a letos končí studium na Základní škole Arkádie, o.p.s. v Teplicích. I když je schopná částečně odezírat, tak by jí velmi pomohlo (a to nejen při jejím dalším studiu na Praktické škole Arkádie), kdyby si mohla pořídit účinnější naslouchadla.


O2 TV nabídka Bonusový klub permanentkářů