Tadeáš Vachoušek prodloužil smlouvu s FK Teplice

Osmnáctiletý útočník Tadeáš Vachoušek dnes prodloužil smlouvu s FK Teplice až do léta 2026. „Tadeáš je velkým příslibem směrem do budoucna, na podzim předváděl výborné výkony v B mužstvu a pomalu se začíná začleňovat také do ligového týmu,“ říká ředitel klubu Rudolf Řepka.

Vachoušek na podzim naskočil do deseti utkání za B mužstvo v ČFL, ve kterých nasázel deset branek a připsal si tři asistence, do čtyřech zápasů zasáhl také ve FORTUNA:LIZE, kde má na kontě jednu asistenci, když v zápase s Pardubicemi nezištně nahrál před prázdnou branku Filipu Žákovi. Naskakoval také v zápasech MOL Cupu, kde si připsal první soutěžní gól za A mužstvo v zápase s Viktorií Žižkov. „Čtyři starty v letošní sezoně potvrzují Tadeášův přirozený fotbalový vývoj. Dlouhodobá smlouva je odměnou za jeho poctivý přístup a zároveň obrovskou motivací. Rychlostí, fotbalovým myšlením i skvělým zakončením splňuje definici moderního útočníka a jsem přesvědčen, že Teplice si v něm vychovávají velmi zajímavého a perspektivního hráče,“ dodává Viktor Kolář z agentury Sport Invest, která hráče zastupuje.