Tadeáš Vachoušek se s reprezentací zúčastnil turnaje v Portugalsku

Reprezentační tým České republiky do osmnácti let vyrazil v uplynulých dnech na přípravný turnaj do Portugalska, kde se postupně střetl s Norskem, Koreou a domácím týmem. Nechyběl u toho také teplický útočník Tadeáš Vachoušek, který zasáhl do všech tří zápasů.

Česká reprezentace do 18 let odstartovala turnaj v Portugalsku vítězstvím nad Norskem 1:0. O těsné výhře rozhodl gólem v prvním poločase Samuel Grygar. Jediná branka zápasu padla v sedmadvacáté minutě, kdy se střelecky po přihrávce Daniela Samka prosadil aktuální mistr italské Primavery s Interem Milán a zajistil svěřencům trenéra Radka Bejbla vítězství.

V nedělním duelu pak nestačil na Jižní Koreu, se kterou prohrál 1:4. V posledním zápase s domácím Portugalskem pak čeští mladíci prohráli 1:5.

Norsko U18 - Česko U18 0:1 (0:1)
Branka:
27. Grygar.
Norsko: Engh – Egeli, Blikstad, Valland (46. Bakke), Gjengaar (75. Hjorteseth), Aas (75. Skogvold), Braude (46. Paulsen), Roaldsoy, Flataker, Sivertsen (75. Riisnæs), R, Solberg (46. Solheim).
Česko: Myška - Ševinský, Kričfaluši, Kutík - Krejčí, Ambros (90. Falout), Grygar, Samek (77. Novák), Kubr (77. Hanč) - Jurčenko (65. A. Pudil), Špatenka (65. Vachoušek).

Česko U18 – Korejská republika U19 1:4 (1:3)
45. A. Pudil - 11. Seungwon, 16. a 37. Jinyoung, 55. Sangyoon. Rozhodčí: Pinto – Rocha, Mendes.
Česko: Hrubý - Tomeška (30. Krejčí), Měkota (46. Ševinský), Hanč, Sedláček (65. Kubr) - Falout (65. Grygar), Novák (30. Ambros), Zapletal (30. Samek) - A. Pudil, Vachoušek (65. Jurčenko), Osmani (45. Kutík).

Portugalsko – Česko 5:1 (5:1)
3. Meireles, 13. Borges, 26. Chermitti, 28. Justo, 35. Esteves – 9. Jurčenko. Rozhodčí: Filipe – Silva, Pinto.
Česko: Myška (46. Hrubý) - Ševinský, Kričfaluši, Kutík (35. Hanč) - Krejčí (80. Tomeška), Ambros, Grygar, Samek (80. Novák), Kubr - Jurčenko (72. A. Pudil), Špatenka (72. Vachoušek).