Teplice B - Chodov 2:1 (1:1)

Juniorka dnes v domácím prostředí porazila západočeský Chodov 2:1, když se o branky vítězů postarali krásnými střelami z dálky Gašparík a Karrmann.

Vše však začalo úplně jinak, již v 6.minutě se po chybě domácích na půlce hřiště dostal do úniku Správka a nedal Špicarovi šanci. Vyrovnání měl na hlavě Melunovič po čtvrthodině hry, ale nevyužil Gašparíkův centr.

Nakonec tedy srovnal skóre sám Gašparík, u postranní čáry si hodil míč mezi dva obránce, uvolnil se, napřáhl a krásnou točenou střelou na zadní tyč obstřelil brankáře. Ve 32.minutě znovu hlavičkoval Melunovič, tentokrát brankář vyrazil míč na roh. Těsně před poločasem střílel po Gašparíkově přihrávce znovu bosenský dlouhán, gólman Chodova míč reflexivně nohou vykopl na roh.

Po změně stran nechal trenér Přerost v šatně levého beka Dolejšku, místo něj do obrany zatáhl Dušana Tesaříka a ve středu hřiště se uvolnilo místo pro Václava Karrmanna. Domácí byli od této chvíle výrazně aktivnější, na hosty platil především Michal Gašparík, který hrál výborný zápas.

Právě po jeho centru hlavičkoval v 53.minutě Pícha těsně vedle. Když časomíra ukazovala číslovku 60 zahrozili výjmečně také hráči Chodova, Správka poslal míč hlavou vedle levé tyče.

Čtvrthodiny před koncem napřáhl z dobrých pětadvaceti metrů Karrmann a podruhé rozvlnil síť za brankářem Šourkem. Utkání bylo dramatické až do závěrečného hvizdu, protože ještě v 89.minutě hosté po brejku nejprve trefili tyč a následně minuli odkrytou branku. Svěřenci trenéra Přerosta tedy vybojovali výhru 2:1.

"Soupeř hrál velice dobře, měl dobře zorganizovanou obranu, rozestavil blok na šestnáctce a my jsme se tam velmi těžko dostávali. Michal Gašparík byl jeden z mála hráčů, který byl opravdu platný proti tomuto soupeři, protože se nebál jít jeden na jednoho a připravit finální přihrávku. Chyběla mi od kluků větší odvaha, hodně jsme kazili, chyběl tam i větší pohyb. Těžko jsme si vytvářeli šance, žádná stoprocentní tam asi ani nebyla, takže tento výsledek je pro nás šťastný," hodnotil zápas Lukáš Přerost.