Teplice B - Rakovník 3:0 (0:0)

Divizní juniorka si dnes v Dubí připsala výhru nad týmem Rakovníka v poměru 3:0. Po bezbrankovém poločase o výhře rozhodli v závěrečné dvacetiminutovce Gašparík, Šollar a Melunovič. Velkou smůlu měl slovenský záložník Gašparík, který se při rozhodujícím gólu zranil a musel po krátkém působení opustit hřiště. "Mrzí mě, že se znovu zranil, ale i na těch dvacet minut nám velmi pomohl, oživil hru a po pěkném uvolnění vstřelil rozhodující branku," řekl na adresu levonohého záložníka trenér Lukáš Přerost. Utkání odnesl po srážce zraněním také Jan Bartoš, jenž musel střídat již v 8.minutě.

Rakovník přijel na sever Čech s taktikou zabezpečené obrany a podle toho se celý zápas odvíjel. První šanci měl střelou ze střední vzdálenosti Radim Breite. Jeho pokus brankář s obtížemi vytáhl aspoň na břevno. O dvě minuty později měl velkou šanci znovu Breite, ale tentorát vypálil pouze do brankáře. První poločas završil hlavičkou nad branku mladý stoper Jablonský.

V druhé půli bylo dlouho minimum šancí. První větší si vypracoval až pěkným uvolněním Gašparík, který také skóroval. O deset minut později se po rohovém kopu Píchy prosadil hlavou Šollar.

V 87.minutě musel vytáhnout parádní zákrok proti přímému kopu Špicar, který vytěsnil míč konečky prstů na tyč. V úvodu nastavení hlavičkoval po dalším centru Píchy Melunovič těsně vedle, ale bosenský mladík přesto síť rozvlnil. V druhé minutě nastavení využil okénka v rakovnické obraně a mazácky míč uklidil mimo dosah brankáře - 3:0.

"V první řadě jsem velice rád, že se nám podařilo tohle utkání zvládnout, po sérii třech prohraných utkání jsme byli pod tlakem. Chtěli jsme za každou cenu vyhrát, byla na nás znát nervozita. Po celé utkání jsme měli herní převahu, ale soupeř velmi dobře bránil, takže jsme se těžko dostávali do šancí. V prvním poločase tam měl pouze dvě příležitosti Breite. Důležité bylo, že jsme hráli neustále trpělivě a čekali na svou příležitost. V druhé půli, když už na mužstvech byla znát únava a bylo více okének v obraně, se nám podařilo zlomit utkání a dotáhnout ho do vítězného konce," hodnotil zápas Lukáš Přerost.

Teplice B - Rakovník 3:0 (0:0)
Branky:
73.Gašparík, 83.Šollar, 90.Melunovič.

Sestava Teplic B: Špicar - Košler, Pimpara, Jablonský, Bartoš (8.Beran) - Syroťuk (52.Gašparík, 74.Rosocha), Tesařík, Breite, Pícha - Šollar, Melunovič.