Teplice - Jablonec 3:2 (2:1)

Před zraky teplické legendy a člena síně slávy žlutomodrých Josefa Masopusta vyběhli svěřenci Petra Rady ke 26.kolu Gambrinus ligy proti Jablonci. Na lavičce oproti pohárovému zápasu zůstali Čajič se Stožickým, které nahradili Ježdík a Dolejš.

Tepličtí si opravdu vzali za svá slova o tom, že se chtějí fanouškům za čtvrteční výkon omluvit. Už ve dvanácté minutě předvedli krásnou akci na jeden dotek, po které musela obrana odhlavičkovat Vondráškův centr. O chvilku později poprvé zasahoval Michal Špit, který vytáhl dobře umístěnou hlavičku Petra Lukáše po rohovém kopu. Pak se sice do kombinace zamotali při přečíslení Jindráček s Vůchem, ale síť rozvlnil ve 24.minutě ranou z pětadvaceti metrů Matej Siva.

Odpověď Jablonce byla bleskové, za vápnem napřáhl Jablonský, trefil se skrz klubko hráčů a Tomáš Grigar neměl nejmenší šanci zasáhnout - 1:1. Několik teplických akcí poté zastavil praporek pomezního rozhodčího kvůli ofsajdu, avšak žlutomodří se dáli hnali do útoku. Dolejšově pokusu chybělo přibližně půlmetru. Vůchově střele po krásném vysunutí od Dolejše zase důraznější zakončení.

Ohánět se musel také Tomáš Grigar, střela Davida Lafaty z dálky zaplavala a teplický brankář byl rád, že pokud vykopl. Krátce před poločasem unikl na levé straně Vůch, naservíroval míč Vachouškovi, který ho poslal přesně k tyči a tepličtí šli do kabin za stavu 2:1.

Po změně stran sice neopadlo tempo hry, ale do šancí se ani jeden z celků nedostával v takové míře jako v prvním poločase. Hosté si stále nevěděli rady s velmi agilním Dolejšem, kterého často zastavovali jen za cenu faulů, po jednom takovém viděl Novák žlutou kartu. Přesto se podařilo Jablonci vyrovnat, z dálky se výstavní ranou trefil Jarolím.

Teplicím jako by napumpoval inkasovaný gól novou krev do žil a hned se usídlili na polovině soupeře, Vůchovu dělovku z ostrého úhlu Špit s problémy udržel. Další dvě střely Dolejše mířili pro změnu nad. Zahrozil ovšem také Jablonec, Lafata trefil levačkou tyč.

Další parádu předvedl Petr Dolejš v 80.minutě, sebral míč u pravé postranní čáry, obešel několik hráčů a snažil se přehodit Špita efektním obloučkem, ten však skončil jen v boční síti. Lépe se vedlo dorážejícímu Jindráčkovi, který zužitkoval předchozí uvolnění Matuly a střelu Vachouška. Teplice se tak potřetí v zápase ujaly vedení a tentokrát ho také udrželi. Po výborném výkonu si připsaly velmi důležité tři body v boji o čtvrté místo.