Teplice - Jihlava 1:0 (1:0)

V dalším přátelském duelu vyzvali dnes tepličtí hráči na hřišti v Královicích u Prahy Vysočinu Jihlava. Poprvé se ve žlutomodrém dresu představil také Jan Suchan, jehož příchod na hostování s opcí z Plzně je před uzavřením.

Zápas začal nedůraznou střelou Jana Rezka ze druhé minuty, v desáté minutě pak na druhé straně pálil těsně nad Nový. V závěru první dvacetiminutovky se mohl do střelecké listiny zapsat také nováček Suchan, který po přistrčení od Urmy vystřelil do boční sítě. V 26. minutě to zkoušel tvrdou ranou Vaněček, ale Hanuš vytáhl míč na roh. Do poločasu se ještě nejprve ukázal opět Vaněček, který se snažil zakončit centr Vošahlíka, jenže v pádu zamířil pouze mimo. Těsně před koncem půle pak otevřel skóre po standardní situaci Ljevakovič.

V 55. minutě měl velkou šanci Tomáš Kučera, kterého poslal tváří v tvář brankáři Otto Urma, jenže teplický středopolař vystřelil mimo. Další příležitost měl Marek Červenka, který se hezky uvolnil, ale poté vypálil pouze mimo branku. Tepličtí pak už dotáhli snažení k výhře 1:0.

Od pondělí zamíří teplický tým na soustředění do Modré u Děčína, kde se bude připravovat až do soboty. Odehraje zde také dva přátelské duely, ve středu s reprezentací Bahrajnu (16:30 hod.) a v sobotu proti Varnsdorfu (10:30 hod.).

43. Ljevakovič.
Sestava Teplic: Grigar - Dressler (46. Vondrášek), Ljevakovič (46. Kodeš), Jeřábek, Urma - Soungole, Kučera (67. Žitný) - Vošahlík, Suchan (60. Gebert), Rezek (46. Hyčka) - Vaněček (46. (Cervenka).