Teplice - Plzeň 2:1 (1:0)

Před zraky reprezentačního trenéra Michala Bílka, kouče jednadvacítky Jakuba Dovalila a manažera reprezentace Vladimíra Šmicera nastoupili dnes tepličtí k dohrávanému zápasu 16.kola proti Plzni. V jejím dresu nastoupili také dva bývalí hráči Teplic Michal Daněk a Pavel Horváth.

Poklidný úvod utkání narušil v 10.minutě svou první brankou ve žlutomodrém dresu obránce Matej Siva, který skrz skrumáž těla poslal odražený míč do sítě. Poté musela zapnout na plné obrátky Plzeň. Ta však několikrát ztroskotala na výborném výkonu Martina Slavíka, který zvládl i dvě největší šance první půle. Rajtoralovi střelu vyrazil nohou na roh a Bakošův pokud zachytil mezi nohama. "U střele Bakoše jsem měl i trošku štěstí," komentoval situaci Martin Slavík.

Do druhé půle znovu vlétli domácí jako uragán a ukázali Viktorii lekci z produktivity. Po levé straně pláchl Mahmutovič a pod Daňkem poslal míč do sítě a zvýšil na 2:0. Následně se znovu zaskvěl Slavík, když vyrazil točenou střelu Koláře, ale v 65.minutě už byl domácí brankář krátký na hlavičku Bakoše po přímém kopu. Vypadalo to, že Plzeň utkání zdramatizuje, ale to ji zkomplikoval David Limberský, jenž po dvou žlutých kartách viděl kartu červenou a musel pod sprchy.

To naprosto otupilo ofenzivu hostů a naopak zvýšit vedení mohli střídající hráči Teplic, jenže Zoubele se k dorážce nedostal přes obránce a Kalivoda zase z výborné pozice pálil jen do míst, kde stál Daněk. V závěru zápasu už tepličtí s poklidem uhájili vítězství, když míč drželi především na polovině soupeře a kontrolovali hru.