Teplice posílil Lukáš Janič ze Slovenska

Ofenzivní záložník Lukáš Janič, který naposledy působil ve slovenských Zlatých Moravcích posílil během reprezentační přestávky FK Teplice. "Dostal jsem v Teplicích šanci, a proto chci týmu pomoci dobrými výkony," říká hned úvodem Janič a vzápětí dodává: "Prvním cílem je, co nejrychleji se dostat z bojů o záchranu." Záložník by měl být trenérovi Ščasnému k dispozici již v zápase se Slavií. "S pěti slovenskými hráči Slavie jsem hrál, proto bych proti Slavii moc rád nastoupil. Byla by to pro mě velká motivace," těší se na utkáníLukáš Janič. "Po odchodu Marka Jarolíma jsme prověřovali možnosti, jak vhodně doplnit kádr na tomto postu. V rámci našich kontaktů a pozorování se pak podařilo přivést ofenzivního záložníka Lukáše Janiče, který se od minulého týdne připravoval s týmem. Po konzultaci s trenérem a asistenty jsme se shodli na jeho angažování. Veškeré administrativní záležitosti již probíhají a dá se tedy předpokládat, že hráč bude připraven již k utkání se Slavií," říká k přestupu sportovní manažer Pavel Verbíř.

Šestadvacetiletý středopolař v dorostenecké kategorii působil v Prešově, odkud se dostal do Michalovců a následně do MFK Košice, kde okusil nejvyšší soutěž. Zde strávil tři roky a vyzkoušel si také předkolo Evropské ligy. Zaznamenal i jeden start za slovenskou jednadvacítku. Z Košic zamířil Janič do Polska, kde nejprve nastupoval zaKoronu Kielce a následně pak za Sandecja Nowy Sacz. Před letošní sezónou odešel do Zlatých Moravců, kde v nastoupil ke třinácti utkáním, v nichž vstřelil tři branky.

Info:
Jméno: Lukáš Janič
Číslo dresu: 10
Pozice: záložník
Datum narození: 30. 12.1986
Výška: 176cm
Váha: 73kg
Předchozí kluby: Tatran Prešov, Zemplín Michalovce, MFK Košice, Korona Kielce, Nowy Sacz, ViOn Zlaté Moravce
Přezdívka: Čonty
Stav: svobodný