Teplice povede Jiří Jarošík

Nový trenérský štáb, který převezme fotbalisty Teplic, už je určený a fanoušci žlutomodrých se mohou těšit na staré známé tváře. V realizačním týmu totiž budou dva bývalí vynikající hráči se vztahem ke Stínadlům - Jiří Jarošík a Tomáš Hunal.

Hlavní trenérem bude Jiří Jarošík, který na Stínadlech strávil žákovskou část své kariéry, mimo jiné byl také u mistrovského titulu starších žáků v roce 1992, v tomto týmu byl jeho spoluhráčem například Michal Doležal. Od dorosteneckého věku pak přešel Jarošík do pražské Sparty, z které se posléze odrazil k zahraničním angažmá v CSKA Moskva, Chelsea, Birminghamu, Celticu Glasgow nebo Realu Zaragoza. "Teplice teď nejsou v ideálním rozpoložení, ale rozhodně se téhle práce a téhle role nebojím. Všichni uděláme všechno pro to, aby Teplice byly někde jinde," plánuje nový kouč žlutomodrých.

Po konci aktivní kariéry se dal Jarošík na trenérskou dráhu, nejprve byl asistentem u sparťanského B mužstva, aby posléze zamířil jako asistent také do Liberce a Ružomberoku, kde pomáhal Davidu Holoubkovi. Následně byl jako hlavní trenér velmi úspěšný s Ústím nad Labem, odkud si ho vytáhl slovinský mistr NK Celje, jenže tamní angažmá se nevydařilo a od léta tak vedl 1. SK Prostějov. "Jiří Jarošík je velkou osobností českého fotbalu, má v sobě vítěznou mentalitu a získal jako hráč tituly v několika zemích, navíc strávil v Teplicích část své kariéry a pochází z našeho regionu. To jsou všechno atributy, které při naší volbě hrály velkou roli. Věříme, že se mu povede náš tým brzy nastartovat a zvednout ze dna ligové tabulky," říká ředitel FK Teplice Rudolf Řepka.

Asistentem Jiřího Jarošíka bude oblíbenec teplických fanoušků a bývalý nekompromisní stoper Tomáš Hunal, který s Jarošíkem spolupracoval také v Prostějově. Hunal zanechal na Stínadlech výraznou stopu už při své hráčské kariéře, přišel sem z Viktorie Žižkov v létě 2002 a odcházel po čtyřech a půl letech na kontě s pohárovým primátem nebo třetím místem v lize. "S Hunym nám to v Prostějově klapalo, velkým plusem je, že tu hrál a pro Teplice hodně udělal. Podobně jako byl řízný obránce, tak je řízný i trenér, takže na obránce bude pes," přibližuje nejbližšího spolupracovníka Jiří Jarošík.

Po odchodu z Teplic hrál Hunal ligu v Příbrami a v Českých Budějovicích, následně ještě zamířil do nižších soutěží do Tábora a do Prostějova. Právě v Prostějově začal i svou trenérskou dráhu mezi dospělými, když je zde od roku 2019 jako asistent trenéra. "Tomáš Hunal je členem Klubu legend FORTUNA:LIGY, současně byl i důležitým článkem teplického týmu v památných pohárových bitvách nebo při výhře v českém poháru 2003. Nyní se sem vrací jako asistent trenéra a my věříme, že se mu bude v této roli dařit tak jako na hřišti," sděluje Rudolf Řepka.

Třetím do party v trenérském štábu bude trenér brankářů Petar Aleksijević, který s Jarošíkem rovněž působil na lavičce Prostějova. Srbský rodák přišel v létě 2003 z OFK Bělehrad do HFK Olomouc a v České republice působí až do této doby, po konci kariéry začal s trénováním a v Prostějově byl asistentem trenéra a trenérem brankářů od léta 2016. "Děkujeme za vstřícná jednáni s vedením 1. SC Prostějov, jmenovitě Františkem Jurou, který umožnil Jirkovi Jarošíkovi a jeho realizačnímu týmu využít prvoligové nabídky a pro práci v Teplicích jej uvolnil," dodává závěrem Rudolf Řepka.