04.04.2019 | Redakce

Teplice si pojistily své opory

Hned čtveřice opor FK Teplice prodloužila na Stínadlech své smlouvy, v dalším období tak ve žlutomodrém dresu budou pokračovat kapitán Admir Ljevaković, brankář Tomáš Grigar a záložníci Tomáš Kučera a Alois Hyčka. "Všichni jsou důležitou součástí našeho týmu a od koho jiného by se měli naši mladí hráči učit než právě od nich," říká k prodloužení smluv sportovní ředitel Štěpán Vachoušek.

Admir Ljevaković je nepostradatelnou součástí FK Teplice již od léta 2007, v létě tak odstartuje na Stínadlech už svou třináctou sezónu a bude směle útočit na vstup do Klubu legend celé FORTUNA:LIGY. "U Admira záleželo celou dobu pouze na jeho zdraví, byli jsme domluveni, že si vždy na jaře sedneme a případně o rok prodloužíme smlouvu s naší teplickou legendou, kterou již teď bezsporu je," říká k bosenskému záložníkovi Štěpán Vachoušek. "Já jsem rád za každý rok, který můžu v Teplicích působit. Roční smlouva mi zase dodá další motivaci a udělám všechno pro to, abych zůstal co nejvíc a nejdéle na hřišti," pochvaluje si sám teplický kapitán.

Tomáš Grigar přišel do Teplic jen rok a půl po Admiru Ljevakovićovi a stejně jako on během této sezóny slavil metu 250 ligových startů, i on bude další starty sbírat v teplickém dresu. "U Tomáše byla podobná sitace jako u Ljevy. Stále dokazuje, že je i ve svých 36 letech velmi platným pro mužstvo, proto jsme rádi, že tu bude další rok působit," sděluje sportovní ředitel FK Teplice.

Tomáš Kučera nastupuje za Teplice od září 2016 a stal se pevnou součástí základní jedenáctky. Nově ho bude pojit kontrakt se žlutomodrými až do léta 2022. "Tomáš je důležitý hráč našeho týmu, proto bylo naší prioritou prodloužit smlouvu o delší časové období, což se podařilo," vysvětluje Vachoušek.

Posledním z hráčů prodlužujících smlouvy je pak záložník či obránce Alois Hyčka, který do Teplic přišel v lednu 2017 ze Zbrojovky Brno a kterého trenéři pravidelně využívají na obou krajích záložní či obranné řady. Ten prodloužil svůj kontrakt do léta 2021. "Lojza je svou univerzálností velmi důležitým článkem a přesně zapadá do našeho týmu, takže i tady jsem samozřejmě rád, že jsme se dohodli," říká Štěpán Vachoušek. "Jsem v Teplicích moc spokojený, takže je super, že jsme se domluvili a budeme tu minimálně další dva roky spolupracovat," dodává sám rychlonohý křídelník.