Teplice v neděli přivítají Spartu!

​Nadcházející 13. kolo FORTUNA:LIGY, které se hraje po pro Českou republiku úspěšném reprezentačním vystoupení v kvalifikaci o ME, bude pro teplického fanouška tuze zajímavé. Do AGC Arény Na Stínadlech zavítá v neděli Sparta Praha. Skláři budou od 18 hodin hájit svou šest zápasů dlouhou neporazitelnost. Pokud Letenské porazí, posunou se v tabulce před ně.

Trenér Teplic Stanislav Hejkal si po posledním utkání v Opavě (1:0) posteskl, že neví, s kým v obrně proti Spartě může počítat. Ve Slezsku se totiž vykartovali Pavel Mareš a Shejbal, zranění navíc trápila další hráče z defenzívy. Během pauzy byl ale omilostněný Jan Shejbal, v neděli bude moct nastoupit. „To je pro nás důležité. Stále ale máme mimo některé klíčové hráče, jiní zase bojují s drobnými zraněními a jejich start je padesát na padesát. Musím přiznat, že vinou absence Petra Mareše, který hraje levou, se nám hodně zúžily možnosti,“ tvrdí Hejkal.

Přesto jsou ale žlutomodří odhodlaní zvítězit. „K Spartě mám obrovský respekt, a to nejen proto, že jsem tam působil. I když je teď Sparta na tom tak, jak je, tak má pořád top hráče. Čeká nás strašně těžké utkání,“ uvědomuje si teplický stratég.

Tomáš Kučera, středopolař FK Teplice, se snaží brát nedělní střetnutí jako každé jiné. „Je to další ligové kolo. Dnes je v lize jedno, jestli porazíte Karvinou, nebo Spartu, když to přeženu. Je ale pravda, že na Spartu, Slavii a Plzeň se motivace hledá snáze, je to tak nějak v podvědomí,“ přiznává „Kůča“.

Podle Hejkala má pražský celek především skvělé technické hráče. „Ve středu pole má velkou variabilitu a kreativitu. A také vysoké útočníky“ vyjmenovává Hejkal. Jak na Spartu vyzrát? „Pracovitostí, zarputilostí, bojovností. Chceme udělat na její stopery obrovský tlak.“

Sparťané se v lize trápí, i když naposledy porazili Karvinou jednoznačně 4:0. Trenér Václav Jílek stále hledá optimální sestavu, i nedělního soupeře Teplic sužují zranění. „Jak všichni vidí, problémů máme nadále spoustu. Kdybych měl některé jmenovat, bude to velký zraněný počet hráčů, vůdcovství na hřišti i mimo něj, nemáme jasnou osu mužstva. Na těchto věcech se snažíme co nejvíc pracovat a snažíme se tyto problémy odstranit. Když vidím Spartu ve středu tabulky, nekouká se mi na to dobře,“ konstatuje sportovní ředitel AC Sparta Praha Tomáš Rosický. Trenér Jílek má ale nadále jeho důvěru. „Kritika, která se momentálně nese na hráče, trenéra i na mě je absolutně oprávněná, sedmé místo je nedůstojné. Věřím ovšem tomu, že s trenérem Jílkem půjdeme nahoru. Ale samozřejmě teď už je nejvyšší čas, aby trenér a hráči ukázali, že společně pospolu jít můžou,“ přidává. Od zápasu v Teplicích očekává jednoznačně výhru „rudých“.

Přijďte v neděli v podvečer podpořit FK Teplice při atraktivním utkání s AC Sparta Praha. Na Stínadlech se hraje od 18 hodin! Lístky jsou stále v prodeji za předprodejovou cenu 110 Kč (muži) a 55 Kč (ženy) ve fanshopu, ve sběrnách Sazky a na internet. V neděli na pokladnách se budou prodávat za cenu 150 Kč pro muže a 75 Kč pro ženy. Veškeré informace ke vstupenkám najdete ZDE.

Před utkáním si bude si také budete muset vyzkoušet Fortuna fotbalovou střelnici, více informací najdete ZDE.