03.09.2020 | Novák Jaroslav

Teplická stopa v reprezentační sedmnáctce

V termínu od neděle 30. srpna až do večera čtvrtka 3. září probíhá v Praze tréninkový kemp české reprezentace do 17-ti let. Kempu se účastní také mladí tepličtí Skláři - brankář Radek Charvát a útočník Tadeáš Vachoušek. Jako náhradník byl nominován záložník FK Teplice Matyáš Korselt.

Výběr trenéra Petra Havlíčka a jeho asistenta Michala Kalvacha, který je zároveň hlavním trenérem nejmladšího teplického dorostu U16, společně stráví celé čtyři dny a ve středu 2.9. odehrál také přípravné utkání na 2 x 60 minut s přestávkou 30 minut s výběrem Sparty do 19-ti let ( reprezentace podlehla Spartě 2:3 ).

Podzimní program reprezentace do 17-ti let ovlivnila rozhodnutí UEFA ohledně kvalifikace o postup na evropský šampionát. Základní fáze totiž v souvislosti s opatřeními celosvětové situace kolem COVID-19 byla přesunuta na březen následujícího roku 2021.

V rámci těchto změn byla zrušena elitní fáze kvalifikace a bude se hrát pouze základní fáze a na závěrečný turnaj postoupí 13 vítězů základních skupin a 2 nasazené týmy. Závěrečný turnaj hostí v květnu 2021 Kypr.

Bonusový klub FK Teplice - mládež Bonusový klub FK Teplice - mládež