Teplický klub potrestán pokutou třicet tisíc

V závěru utkání s Hradcem Králové vnikl na hrací plochu stadionu na Stínadlech divák. Tímto incidentem se dnes zabývala disciplinární komise Fotbalové asociace ČR. Vzhledem k tomu, že byl divák vzápětí zadržen pořadatelskou službou a předán Policii ČR a navíc se nedal tento incident očekávat, potrestala disciplinární komise teplický klub trestem na dolní hranici možné sazby, pokutou třicet tisíc korun. "Vysvětlili jsme disciplinární komisi, že jsme udělali vše, co bylo v našich silách, což nakonec sama uznala. Vzhledem k tomu, že bylo utkání kvůli incidentu přerušeno, museli jsme však být potrestání. Ovšem díky množství polehčujících okolností jsme obdrželi jeden z nejnižších možných trestů," přiblížil jednání komise sportovní sekretář Jan Skýpala, který se ho účastnil spolu s hlavním pořadatelem Ladislavem Gründlem.

Policie musela muže nejprve identifikovat, jelikož u sebe neměl doklady totožnosti, jednalo se o občana Spolkové republiky Německo, poté byl případ předán Magistrátu města Teplice k přestupkovému řízení. Současně byl předán také německé straně, kde provinilci hrozí díky tamní legislativě výrazně větší sankce než v ČR. V budoucnu bude teplický klub v podobných případech postupovat v součinnosti s Policií ČR naprosto stejně.

FK Teplice vynaložil v celé situaci maximum dostupných prostředků k rychlému vyřešení, nyní využije všech legislativních možností k vymáhání škody na pachateli.