Teplický tým hlásí první dvojici letních posil!

První posily FK Teplice v letní přestávce už jsou na světě a ne ledajaké, do Teplic se totiž vrací vicemistr světa do 20 let z roku 2007 a teplický odchovanec Jakub Mareš, spolu s ním na Stínadlech podepsal kontrakt také španělský levý bek Manel Royo Castell z Barakalda.

Dosavadní hráč polské Zaglebie Lubin Jakub Mareš se vrací do FK Teplice po osmi letech. Předtím začal do ligy ve žlutomodrém dresu naskakovat už v sedmnácti letech, následovala hostování v Ústí nad Labem a ve Slovácku, po kterých se už napevno usadil v ligovém týmu. V létě 2011 pak zamířil na hostování do Sparty, ale už v zimě přestoupil do Mladé Boleslavi. Zde působil do léta 2013, kdy šel do Dukly Praha nejprve na hostování, které se následně změnilo v přestup. Nejlepší období kariéry pak zažíval po přestupu na Slovensko v létě 2016. Patřil k nejlepším střelců Fortuna Ligy v dresu Ružomberoku, za který nasázel v ročníku 2016/17 čtrnáct branek a k nim přidal čtyři asistence. Za podzim 2017 pak už v dresu Slovanu Bratislava zvládl dokonce dvanáct gólu v lize, další tři v předkolech Evropské ligy a vysloužil si přestup do Polska, kde působil sezónu a půl. "Kuba je naším odchovancem a věříme že, kromě jeho ofenzivních kvalit, bude plnit také roli jednoho z lídrů v rámci naší kabiny. Hledali jsme vítězný typ se vztahem klubu a to se podařilo," pochvaluje si posilu Štěpán Vachoušek.

Dvaatřicetiletý hráč, který nejčastěji nastupuje v útoku nebo na pozici podhrotového hráče, podepsal na Stínadlech smlouvu na tři roky. "Kuba je vítězný typ hráče, dravý útočník s bohatými zkušenostmi z české ligy i ze zahraničí. Jsem moc rád, že se rozhodl pro Teplice, pomůže nám s ofenzivním stylem hry a také k návratu teplického diváka na Stínadla," říká ke stříbrnému medailistovi z MS U20 trenér Stanislav Hejkal.

Druhou letní posilou na Stínadlech pak je španělský levý bek Manel Royo Castell z třetiligového Barakalda. Po svém listopadovém příchodu do tohoto španělského týmu týmu odehrál v letošní sezóně patnáct střetnutí. Royo nastupoval ve španělské třetí lize kromě Barakalda také ze Espanyol Barcelona B, Valladolid B a za Conquense, část kariéry strávil i ve Villarrealu. Celkem má na svém kontě ve třetí nejvyšší španělské soutěži 101 startů. "Je to jeden z vytipovaných hráčů, které sledovali naši trenéři při své inspekční cestě po Španělsku," přibližuje příchod pětadvacetiletého Španěla Vachoušek.

Royo dnes absolvoval zdravotní prohlídku a podepsal smlouvu na dva roky, ale do přípravy se zapojí o týden později, protože sezóna Barakaldu skončila až tuto neděli. "Manel je technicky vybavený hráč, který chce hodně hrát na míči. Má dobrou přihrávku do kolma i kvalitní centr. V mládeži hrával středního záložníka, což mu pomáhá v dnešním fotbale, kde týmy hledají technicky dobře vybavené beky. Navíc je variabilní, je použitelný v systému na tři i na čtyři obránce," chválí akvizici ze Španělska kouč Hejkal.

Na dalších příchodech se na Stínadlech usilovně pracuje, což potvrzuje také Štěpán Vachoušek. "Do začátku přípravy by se mělo podařit dotáhnout ještě jeden příchod ze zahraničí, od začátku přípravy se navíc zapojí dva hráči na zkoušku a samozřejmě mladí hráči, kteří hostovali v jiných klubech. Dále pracujeme i na dalších příchodech, ale o těch je zatím předčasné hovořit," dodává Vachoušek.