Teplický tým zahájil přípravu

Teplický tým se dnes po obědě poprvé sešel ve své kabině, aby zahájil přípravu na nový ročník FORTUNA:LIGY. Příprava potrvá do závěru července, kdy žlutomodří vstoupí do ligové soutěže zápasem v Českých Budějovicích. "Do zápasu s Varnsdorfem je naším plánem zařadit těžší část přípravy, kdy budou kluci vstřebávat kondici a sílu. Je tam vložený jen zápas s Chomutovem. O zápasu s Varnsdorfem už se budeme chtít soustředit i více na ty zápasy, protože nás čeká třeba dvojzápas s Bohemkou," říká k úvodu přípravy Radim Kučera. Kvůli prvnímu ligovému zápasu došlo také k jedné změně v přátelských zápasech, 10. července se svěřenci Radimu Kučery střetnou na závěr soustředění v Písku s Táborskem, místo původně plánovaného zápasu českobudějovickým Dynamem.

K jedné změně došlo také v realizačním týmu Teplic. Ten opustil kondiční trenér Antonín Čepek, který dostal nabídku z polského Lechu Poznaň. Na jeho místo od úvodu přípravného období nastupuje Marek Chrobák, jenž naposledy působil v Příbrami, kondičním trenérem byl předtím také například v Karviné. "Vybírali jsme ze třech nebo čtyřech variant, které jsem si osondovávali a nakonec jsme si vybrali Marka Chrobáka, který se už dnes s námi zapojil," vysvětluje teplický kouč.

Na startu přípravy se hlásili nováčci v týmu Martin Chlumecký a Denis Laňka, ale také hráči na testy, o jejichž angažmá v Teplicích se teprve rozhodne. Jak jsme již včera informovali, tak přípravu začínají David Ledecký, Daniel Horák, Ondřej Štursa, Adam Kronus, Josef Švanda a Rostislav Vokáč, z hostování se navíc vrátil také Karel Hasil. "Kádr ještě není hotový, ale hráči, kteří tu jsou, tak věříme, že mají na to, aby trenéra přesvědčili. Určitě však budeme ještě hledat hráče na určité posty. U Ledeckého nám jde spíše o zmapování jeho zdravotního stavu, jeho kvality známe, takže pokud bude zdravotně v pořádku, tak budeme usilovat, aby u nás působil," přibližuje Štěpán Vachoušek, sportovní ředitel.

Na hostování bude v Teplicích pokračovat Jan Čtvrtečka, Jan Fortelný naopak zahájil přípravu ve Spartě, hostování skončilo také Šimonu Gabrielovi a Davidu Heidenreichovi. Kariéru ukončil Admir Ljevaković, který se přesune na post hrajícího asistenta trenéra v B mužstvu. Smlouva skončila Jakubu Řezníčkovi, Vukadinu Vukadinovićovi a Janu Plachému, všichni tak na Stínadlech končí.

Teplický tým se bude do soboty připravovat v Dubí - Pozorce, kde odehraje také sobotní utkání s Chomutovem od 10:30 hod.