Tipsport liga: Teplice - Varnsdorf 2:3 (2:1)

Bez trenéra Plíška, který chyběl kvůli rodinným důvodům, a ve velmi kombinované sestavě nastoupili tepličtí hráči k prvnímu zápasu zimní Tipsport ligy na umělé trávě v Děčíně. V základní sestavě tak nastoupili nováčci Vůch, Česlák, Krátký, Moulis a z divizní juniorky také Vaněk, Macháček, Šalda a Jelen. "Chtěli jsme dát příležitost mladým hráčům, hrajeme dva zápasy ve dvou dnech, tak se dostane na všechny," zdůvodňoval Zdenko Frťala, který vedl tým jako hlavní trenér.

Utkání dlouho probíhalo bez vážnějších šancí na obou stranách, hra se pohybovala spíše mezi oběma vápny. První významnější akce skončila hned brankou, Rudnytskyy prosvištěl polovinu hřiště a poslal míč na hlavu úplně volného Čemby, který nedal Pechatému šanci a otevřel skóre.

Vyrovnat se snažil o tři minuky později Libor Došek, který po vysunutí od Verbíře posílal míč pod vybíhajícím Porcalem do branky, jenže marně. Vyrovnání na sebe vzal sám Pavel Verbíř, jenž poslal přímý kop krásně k tyči a nedal Porcalovi jakoukoliv možnost zasáhnout.

Po změně stran zaváhali rozhodčí při úniku Čemby, když přehlédli ofsajd a donutili Vaňka k penaltovému zákroku. Ten následně potrestal Kulhánek. Brzy poté mohl vrátit vedení na stranu Teplic Moulis, jenž po přímém kopu Verbíře hlavičkou olízl břevno.

Poslední gólová radost byla nakonec znovu na straně Varnsdorfu, když nehlídaný Jiří Procházka dorazil míč do sítě a rozhodl o vítězstí svého celku v poměru 3:2. Zítra nastoupí teplický tým od 13:00 proti Unionu Berlín na jeho půdě. "Hrát budou hráči, kteří dnes do zápasu nezasáhli. Samozřejmě kromě zraněných," nastínil sestavu Zdenko Frťala.

Teplice - Varnsdorf 2:3 (2:1)
Branky:
30.Verbíř, 42.Moulis - 23.Čemba, 55.Kulhánek z pen., 74.J.Procházka.
ŽK: 79.Karrmann.
Rozhodčí: Bílek - Ubias, Martínek.
Sestava Teplic: Pechatý - Krátký (82.Pavlíček), Jelen, Vaněk, Šalda - Verbíř, Macháček (46.Kohout), Česlák (74.Karrmann), Vůch (64.Müller) - Došek, Moulis (74.Gagula).