Tomáš Grigar je v Klubu ligových brankářů

Velkého milníku v kariéře dosáhl v dnešním zápase s Příbramí Tomáš Grigar, vychytal totiž svou stou nulu v kariéře a dostal se tak jako 22. brankář v historii do Klubu ligových brankářů magazínu Gól. "Každý se mě ptal, kdy to konečně přijde ta stá nula, ale my jsme hlavně potřebovali vyhrát a byl mi šumák, jestli to bude s nulou nebo třeba 4:2. Jsem rád, že už to je za mnou a nikdo se už na to nebude ptát (úsměv)," ohodnotil svůj vstup s humorem sobě vlastním teplický gólman.

Čekání na stou nulu se táhlo už od prvního kola po pauze, kdy vychytal tu devadesátoudevátou. "Musím přiznat, že jsem to moc nesledoval. Až když přišla ta 99. s Libercem, tak jsem to samozřejmě zaznamenal. Jsem za tu stou moc rád, už bude klid a teď musíme pracovat dál, ať se v klidu zachráníme," vzhlíží k dalším týmovým výsledkům Grigar.

Sedmatřicetiletý brankář sbíral nuly v pražské Spartě, ale drtivou většinu vychytal při angažmá v Teplicích. "Jsem tady už dlouho, skoro dvanáct roků a jsem za to moc rád! Teď jsem ještě prodloužil smlouvu, takže doufám, že ještě nějaké ty nuly přibudou," plánuje populární "Grigy".

Na pořadu dne není ani konec kariéry. "Už druhý rokem jsem nejstarší v kabině, ale zatím se cítím dobře a nejsem zraněný, takže dokud mi to půjde i na tréninku a budu vědět, že mám týmu co dát, tak bych chtěl pokračovat." Třeba by tak mohl ohrozit i legendárního Jiřího Sedláčka se 119 nulami.

Teplický strážce svatyně také vzpomíná na některé nuly, které vychytal ve své bohaté kariéře: "Některé zápasy byly dobré, občas jsem dostal i lepší známku ve Sportu. (smích) Většinou se mi dařilo na Moravě...Opava, Ostrava, vyhráli jsme třeba 1:0, tak to bylo fajn. První nula vím, že byla se Spartou v Opavě, když jsme vyhráli v zimě na sněhu."