Tomáš Kučera: Každý by si měl teď zamést před svým prahem a brát to s plnou vážností

Střední ofenzivní záložník Tomáš Kučera už se těší na sobotní duel s Příbramí (Stínadla, 17). Podle něho půjde o vypjatý zápas. Stejně jako všichni žlutomodří ale i on věří, že ho Severočeši zvládnou.

Zápas s Příbramí bude hodně důležitý. Jak máš rád duely, ve kterých jde téměř o vše?
Nehrají se každý týden. Bude tam hodně emocí, bude to vypjatější. Mám tyhle zápasy rád, těším se.

Nebude to, že nemáte s podobnými zápasy zkušenosti, trošku na obtíž?
To si nemyslím. My se dostali sami do problémů třemi porážkami v řadě. V sobotu to bude zápas pravdy.

Cítíte se pod tlakem?
Nebude říkat, že ne. Pod tlakem se určitě cítíme. Každý by si měl teď zamést před svým prahem a brát to s plnou vážností.

Co je v posledních zápasech vašim největším problémem?
Nás trápí útočná fáze. Nemůžeme se dostat do koncovky, hodně se na šance nadřeme, nepadají góly. O ty se starají jeden dva hráči, to není ideální. Je potřeba, aby se i ostatní probudili, abychom hráli jako tým.

Kromě té koncovky vás trápí i předfinální fáze. To je tvůj revír, to ty dáváš rohlíky na hlavu. Cítíš, že i tohle je zapotřebí zlepšit?
Jojo. Celkově nejsme důrazní, je to překombinované. Říkáme si to pořád, teď už je to potřeba změnit.

Příbram se zdá být papírově lehčím soupeřem. Ale nebylo by pro vás lepší mít za soupeře někoho z TOP 3? Na tyto týmy se umíte skvěle namotivovat.
Já Příbram v této sezoně moc neviděl. Jsem zvědavý, jak hraje. Trenér říká, že je to teď spíše ze zajištěné obrany., že vepředu mají rychlé kluky na brejky. Těžko si vybírat. Člověk do toho musí jít se vší vážností a pokorou. Je jedno, jestli přijede Sparta, nebo Příbram. At je to kdokoliv, musíme to zvládnout.