Tomáš Vondrášek: Hrozně mě ale mrzí a štve, že dostáváme moc gólů

Tomáš Vondrášek patřil v neděli k nejbojovnějším mužům Hejkalovy družiny. Ani on ale nezabránil kruté porážce 1:5 od pražské Slavie. Pět inkasovaných branek ho štvalo až na půdu.

Co k nepovedenému zápasu říct?
Toť otázka.. Dopadlo to přesně tak, jak jsem nikdo nechtěl. Slavia ukázal svou sílu, nestačili jsme jí, vyhrála naprosto zaslouženě.

Některé rýpali možná napadne paralela s posledním domácím zápasem proti Mladé Boleslavi. Tentokrát to ale bylo úplně něco jiného, na hřišti jste bojovali ze všech sil.
Jsem rád, že i vy z toho máte také ten pocit, který jsem měl já. Ale je možné, že se mi fanoušci budou smát, kamenovat mě. Slavia je však obrovsky silná, je momentálně jinde, než jsme my. Góly, které nám dala, byly zasloužené. My se snažili dát do toho to naše srdíčko, jak se říká, snažili jsme se to nezabalit, i když to bylo psychicky náročné. Vždyť jsme o půli prohrávali o tři góly, to byl nápor na psychiku. Bylo pak těžké se zmátořit.

Přitom úvod nebyl až tak špatný, měli jste tam náznaky šancí. Kde se to pak zlomilo?
My moc chtěli. Věděli jsme, že Slavia bude na míči sinější, nechtěli jsme ale jen bránit. To by byla naše smrt. K ní ale ve finále stejně došlo. Náznaky, které jsme měli, byly nepřesné. Neproměnili jsme to a Slavia nás pak začala přehrávat. Měla hodně šancí, Grigi nějaké chytil. Ona ale trestala každou naši ztrátu, každou chybu. Bylo těžké to zastavit.

Z tribuny bylo vidět, že vy kádr rekonstruujete, přestavujete, kdežto Slavia šlape jak dobře namazaný stroj.
Já to viděl také taky. U Slavie byly vidět automatismy, které ve hře má. Nevyšel jí poločas ve Zlíně, ale v tom druhém to už mělo hlavu a patu. U nás na něj navázala. Ukázali, že jsou jinde. Hrozně mě ale mrzí a štve, že dostáváme moc gólů. Může se stát, že prohrajeme o gól, o dva, ale dostat tolik branek, to je těžké na psychiku. O to ví, když ve druhé minutě nastavení dostanete pátý gól, který vůbec nic už neřešil.