Tomáš Vondrášek: Musíme se poučit

V páteční předehrávce Teplice doma padly s Mladou Boleslaví 0:2. Z porážky byl zklamaný i pravý bek „sklářů“ Tomáš Vondrášek.

Vondy, co podle tebe zápas rozhodlo?
Je těžké konkrétně to pojmenovat pár minut po utkání. Bylo tam víc věcí, které rozhodovaly. Boleslav nás moc do šancí nepouštěla a sama dala dvě branky. My jsme si toho vytvořili málo.

Přitom jste měli slibný rozjezd.
Začátek, takových deset patnáct minut jsme měli dobrých, myslel jsem si, že navážeme na výkony, které nás zdobily, že dáme brzy branku a pak to dotáhneme. Opak byl ale pravdou. Dostali jsme gól a Boleslav nás začala přehrávat z brejků, měla i další šance, už v první půli mohla zvýšit.

Co se pak stalo na začátku druhého poločasu?
Byl tam faul na naší půli, standardka. Hoša s Komličenkem se drželi navzájem, rozhodčí si mohl vybrat, jestli to pískne tak, nebo tak, nebo jestli to nechá. Vybral si penaltu. Pak už to byl od nás zmar, ani v těch deseti jsme si moc příležitostí nevytvořili, spíš to byly střely ze střední vzdálenosti. Sice byly tečované, Šeda měl štěstí, plavalo to kolem něj, ale nebyly to žádné tutovky.

Proč jste si je nedokázaly vytvářet?
Těžko říct. Náznaky ze stran jsme měli, třeba já tam měl asi tři možnosti přihrát před bránu v první půli, ale nepodařilo se mi to dostat před branku, vždy to skončilo na prvním hráči. Takhle se góly nedávají. Musíme se z toho ponaučit. Hlavně bychom měli trošku přepnout; neznamená, že když jsme na konci podzimu tři zápasy v řadě vyhráli a když nám vyšla příprava, že to vše půjde samo. Nechci, aby si to někdo myslel.