Tomáš Vondrášek: Musíme se tomu postavit čelem

V neděli od tří hrají Teplice odvetu semifinále skupiny o Evropu v Mladé Boleslavi. Po domácí porážce 0:8 pojedou do středočeského města s cílem alespoň částečně odčinit to, co se před týdnem na Stínadlech přihodilo. I tak vnímá nedělní duel Tomáš Vondrášek.

Tomáši, zkus prosím přiblížit náladu, která je teď v kabině.
Je jasné, že nálada není optimální. Musíme se k tomu postavit čelem. Nikdo za nás neodčiní to, co se stalo na hřišti. Každý v klubu, nejen hráči, teď musí dělat vše pro to, aby se mohl na sebe podívat do zrcadla a aby se mohl do očí podívat všem, kdo jsou v Teplicích. S příchodem nových trenérů jsem po dlouhé době cítil, že jsme jedna velká rodina, atmosféru jsme měli fantastickou, ale teď jsme si tím koncem zkazili celou sezonu. Teď bude trvat hodně dlouho, než získáme důvěru fanoušků a než celkově si vylepšíme kredit. Každý se musí zamyslet nad tím, co pro úspěch dělá. Jak my na hřišti, tak i lidi kolo nás. Podle mě máme na co navazovat, v sezoně jsme zažili hezké chvíle.

Cítím, jak moc vás mrzí, že jste zklamali fanoušky a trenéry.
I přes dovolenou budeme mít v hlavách to, že jsme je zklamali. Máme dobrou partu trenérů a realizáku, o to víc mě mrzí, co se stalo. Byla to blamáž. Jsme rádi, že se za nás postavili fanoušci z fanklubu, že nám dál věří. Ale víme, že nás teď bude stát spoustu sil, aby nám věřili i ti ostatní fandové. Co se týče trenérů, tak od nich máme první poslední. Nevím, koho jiného bychom si tu mohli přát, oni jsou muži na svém místě. Oni umí odlehčit, umí být přísní, ale i konkrétní, umí pochválit mladého i starého. Když u nás začínali, tak jsme si my hráči přáli, aby se sezona povedla, protože oni jsou skvělí. Fakt mě tahle situace mrzí. Mám to pořád v hlavě. Bohužel to není poprvé; v posledních sezonách se nám stává, že ten závěr zkazíme a nahráváme veřejnosti, aby si o nás myslela různé věci. Musíme všichni udělat vše pro to, aby se to neopakovalo.

V neděli ještě pojedete do Mladé Boleslavi, kde budete mít šanci alespoň částečně dát zapomenout na to, co se stalo.
V posledním utkání se budeme snažit všichni, kdo budeme hrát, tu blamáž napravit. Vím, že je to fráze, ale my opravdu chceme, i když psychicky na tom jsme špatně. Musíme teď sebrat všechny morální síly, abychom utkání zvládli se ctí. Víme, že to bude velice těžké. Chceme se se sezonou rozloučit co nejlépe, abychom si trošku zvedli psychiku.