Třináctka se vrátila do teplické sady...a úspěšně

Více než deset let nebyla v sadě teplických dresů třináctka. Posledním, kdo se s tímto číslem objevil na ligovém zápise o utkání byl na podzim 2004 ve dvou zápasech Jaroslav Fürbach, který se však na hřiště nepodíval. Tento hráč je také posledním, kdo se s tímto číslem nastoupil. V létě roku 2004, konkrétně 27. června, v odvetném utkání 1.kola Poháru Intertoto FK Teplice - Matáv FC Sopron střídal v poslední minutě Pavla Verbíře, zápas skončil výsledkem 3:1 pro žlutomodré. Posledním, kdo v Teplicích s číslem třináct pravidelněji nastupoval tak byl již na konci minulého století Aleš Pikl.

To vše platilo až do včerejšího dne, kdy se třináctka znovu vrátila mezi teplické dresy, vyžádal si ji totiž nováček v teplickém týmu Jakub Hora. Ten odehrál přípravu s dosud volnou šestkou, ale pro soutěž už měl na zádech právě třináctku. "Mojí oblíbenou třiadvacítku má Honza Hošek, takže jsme s přítelkyní projížděli čísla a hledali jiné, které bych si mohl vzít. Viděl jsem, že třináctku nikdo nemá a já ji měl kdysi v přípravce, tak jsem věřil, že bude šťastným číslem," říká ke svému výběru sám záložník.

Nenechal se zviklat ani kustodem Jiřím Semerádem, který byl proti. "Jirka jí dělat nechtěl, protože se mu to číslo nelíbí, takže mi to dalo trošku přemlouvání, ale nakonec se to povedlo a mohl jsem si ji vzít," směje se Jakub Hora. To, že výběr byl snad šťastný, potvrdil hned ve svém prvním ligovém zápase za Teplice, ve kterém jedinou brankou utkání rozhodl o výhře 1:0 nad Baníkem Ostrava.