U15: Hodnocení herního soustředění v Uherském Brodu

I v letošním roce se starší žáci FK TEPLICE zúčastnili skvěle organizovaného herního soustředění na Moravě. Zázemí našli v luxusním Pensionu Lapač, kde o ně bylo po všech stránkách výborně postaráno. Soustředění slouží zejména ke konfrontaci ze špičkovými týmy z Moravy a Slovenska. Stejně tomu bylo i tentokrát. K jednotlivým utkáním odcestoval kádr 15 hráčů. Menší komplikací bylo náhlé onemocnění brankáře Dombrovského, a tak musel ve všech náročných utkáních nastoupit Daniel Zdeněk, ročník 2002, pro kterého to byl náročný test. V utkáních dostali velkou příležitost všichni hráči a až na drobnou nevolnost J. Maršálka jsme soustředění absolvovali bez větších zdravotních komplikací. Výborné výkony ve všech utkáních podávali Emmer a Hora. Střelecky se dařilo Sejkovi, autorovi 6 branek. Ostatní hráči se také neztratili a střídali lepší výkony s horšími. Všechna utkání byla velmi vyrovnaná a o konečných výsledcích rozhodovaly maličkosti. Tyto těžké zápasy s opravdu vynikajícími soupeři opět potvrdily, jak je tato konfrontace důležitá. Proto se nedá celému pobytu absolutně nic vytknout!

SK Sigma Olomouc – FK Teplice5:4 (4:1)

Hráno 9. 2. 2016 na Zš Heyrovského v Olomouci

2 x 40 minut

Sestava FKT U15: Zdeněk, Kraus, Lukáš, Hora, Maršálek, Krogner, Emmer, Zaspal, Navrátil, Kolárik, Sejk

Střídali: Rollinger, Petrželka, Stružinský, Radoš, Steinsdörfer, Fabián

Trenéři: Heidenreich, Košťál,

Vedoucí: Křepela

Hodnocení: Úvod zápasu jsme zaspali. Po náročné cestě jsme byli nekoncentrovaní a kupili velké množství chyb. Soupeř hrál velmi dobře a nám se nedařilo podržet míč a velkými nepřesnostmi jsme domácím branky doslova darovali. V první poločase byli hráči Olomouce lepší a dostali se do tříbrankového vedení. Ve druhé půli se obraz hry změnil a byli jsme to my, kteří diktovali tempo hry. Po aktivním presinku se nám dařilo získávat míče na soupeřově polovině a podařilo se nám vyrovnat průběžný stav utkání na 4:4. V dalším průběhu jsme se hnali za vítězstvím a je škoda, že po další chybě v obraně jsme zbytečně inkasovali. V závěrečném náporu už se nám už vyrovnat nepodařilo.

FK Teplice – AS Trenčín (SK) 2:4 (1:1)

Hráno 10. 2. 2016 na UMT stadionu „Na Lapači“ v Uh. Brodu

Sestava FKT U15: Zdeněk, Rollinger, Hural, Kraus, Maršálek, Zaspal, Hora, Emmer, Steinsdörfer, Sejk

Střídali: Petrželka, Stružinský, Radoš, Navrátil, Krogner, Kolárik

Hodnocení: V zápase jsme se utkali s nejlepším týmem na Slovensku, v této věkové kategorii a nutno podotknout, že před zápasové informace nelhali. Soupeř se prezentoval velkým držením míče, hrál na velkém prostoru a trpělivou kombinací nám takřka nepůjčoval míč. Naši kluci se, ale do soupeře zakousli a aktivním napadáním se jim dařilo držet soupeře daleko od naší branky. I když začali trenčínští impozantně a úvod jim rozhodně patřil, v průběhu zápasu jsme se lepšili a odehráli velmi dobré utkání. Ve druhém poločase jsme se dostali do vedení a je škoda, že se soupeři podařilo otočit skóre brankami ze standardních situací, které jsme si mohli lépe pohlídat.

Celkově se dá říci, že soupeř vyhrál zaslouženě, protože byl přeci jen herně o něco lepší, než my.

FK Senice (SK) – FK Teplice 2:1 (2:1)

Hráno 11. 2. 2016 na UMT v Senici

2 x 35 minut

Sestava FKT U15: Zdeněk, Kolárik, Hora, Krogner, Radoš, Emmer, Stružinský, Zaspal, Rollinger, Fabián, Sejk

Střídali: Petrželka, Steinsdörfer, Navrátil, Kraus, Maršálek.

Hodnocení: Na horké slovenské půdě jsme odehráli nešťastné utkání. V celém průběhu jsme byli jasně lepší a soupeře přehrávali ve všech herních činnostech. V 1. minutě špatně rozehrál D. Zdeněk míč přímo na nohu domácího útočníka, který nabídkou nepohrdl a otevřel skóre utkání. V 7. minutě vyrovnal dalekonosnou střelou Fabián. Bohužel už v 11. minutě šel soupeř opět do vedení, kdy po nedorozumění v teplické obraně a následném faulu Krognera, nařídil rozhodčí pokutový kop. Domácí útočník se nemýlil, a upravil průběžný stav na 2:1. V dalších minutách se na hřišti odehrávalo dobývání Senické branky, ale bez brankového vyústění. Stejný scénář měl prakticky také druhý poločas. Kluci hráli velmi dobře, ale vyrovnat nebo dokonce strhnout vítězství na svoji stanu se jim nepodařilo. Je škoda, že z místy drtivé převahy a několika vytvořených šancí se nám nepovedlo vstřelit žádnou branku. I přes nepříznivý výsledek, zaslouží všichni hráči za svůj výkon velkou pochvalu.

1. FC Slovácko – FK Teplice 1:1 (1:1)

Hráno 13. 2. 2016 na UMT stadionu Širůch ve Starém Městě

Hráno 2 x 35 minut

Sestava FKT U15: Zdeněk, Kolárik, Hora, Kraus, Steinsdörfer, Zaspal, Emmer, Hural, Baftijar, Fabián, Sejk

Střídali: Petrželka, Rollinger, Navrátil, Stružinský, Radoš,

Hodnocení: Vše podstatné se odehrálo v 1. minutě zápasu. Po individuální akci Steinsdörfer, přiťuknutí Baftijara, vstřelil úvodní branku Sejk. Hned po rozehrání prošel středem hřiště domácí záložník a po hezké kombinaci vyrovnal na konečných 1:1. V dalším průběhu se hrál hezký kombinační fotbal, plný nasazení a osobních soubojů. Oběma týmům nechyběla také fotbalovost, tak se odehrávala hra, která snesla ty nejvyšší parametry této věkové kategorie. Domácí se prezentovali trpělivou výstavbou hry a držením míče. My jsme poctivě zachytávali domácí útoky a snažili se ohrožovat branku Slovácka z rychlých útoků. První poločas byli lepší domácí. Ve druhém poločase spíše my. Je škoda, že ve velmi kvalitním utkání nepadlo více branek. Za předvedené výkony zaslouží oba týmy pochvalu.

FC Fastav Zlín – FK Teplice 3:4 (2:4)

Hráno 14. 2. 2016 na UMT v Luhačovicích

Sestava FKT U15: Zdeněk, Kolárik, Hora, Kraus, Radoš, Rollinger, Emmer, Stružinský, Baftijar, Fabián, Sejk

Střídali: Petrželka, Zaspal, Navrátil, Steinsdörfer, Krogner

Hodnocení: V posledním utkání moravského turné jsme se utkali v Luhačovicích s týmem Fastavu Zlín. První poločas jsme byli výrazně lepší a zejména dvojice Baftijar, Sejk dělala domácí obraně velké problémy. Také ostatní výkony našich hráčů byly v pořádku, proto jsme se dostali do vedení 3:0 a 4:1. Dvě minuty před poločasem se podařilo soupeři po velké chybě Krause snížit na 2:4. I tak lze první poločas hodnotit velmi pozitivně, protože jsme herně jasně dominovali. Ve druhém poločase tempo hry značně uvadlo a přítomní diváci sledovali už spíše průměrné utkání. Po další velké hrubce hostů se soupeři podařilo snížit. Výsledek 3:4 pro Teplice se však už do konce zápasu nezměnil. V utkání jsme odehráli velmi dobrý první poločas, ale ve druhém se nám vysoko nastavenou laťku nepodařilo udržet a zápas už jen dohráli, s čímž nemůžu být spokojený.