U16: ALBIM CUP 2019 - Fotbal (ne)má logiku aneb vzestup teplické mládeže

14. ročník prestižního mezinárodní turnaje ALBIM CUP 2019 hráčů do 16ti let, který proběhl v Ústí nad Labem, nabídnul velmi zajímavou podívanou. FKT U16 svoji základní skupinu "B" odehrál v areálu Na Klíši. K prvnímu utkání jsme nastoupili proti SK Slavia Praha a po vyrovnaném průběhu, možná až krutě, prohráli 0:2. Poté následovalo utkání s Manly United, který přiletěl až z daleké Austrálie. Tepličtí byli jasné lepší a zvítězili 3:0. Pokud jsme chtěli pomýšlet na postup do finálové skupiny, nemohli jsme si dovolit již výraznější zaváhání. V zápase proti anglickému Wolverhamptonu kluci ukázali obrovskou touhu po vítězství, jejich energie byla cítit všude na stadionu, fanoušci nelitovali. Drama do poslední minuty se šťastným koncem pro nás. Obrovský tlak, nasazení, srdce a vítězná branka Kříže - 1:0. A další zápas - Legia Varšava, klub s bohatou historií, kvalitní zápas, emoce, šance, góly - vítězství 2:1 pro nás. Poslední zápas - Sigma Olomouc, vítězství = postup. Tentokrát trochu smůly, tlak, střely, šance, rohy, ojedinělý protiútok soupeře a porážka 0:1. My blahopřáli soupeři k výsledku, on nám k výkonu ... Můžeme ještě postoupit ? Ano, potřebujeme ale vítězství Slavie nad Legii, dobře, jdeme fandit. Sešívaní vítězí 1:0. Díky ! Postupujeme do zlaté skupiny, stěhování na Městský stadion v Ústí, neděle bude opět zajímavá.

První zápas finálové skupiny proti Zbrojovce Brno a remíza 0:0. Další utkání proti Glasgow Rangers, porážka 0:1, obdržený gól na konci zápasu, vážné zranění Enise Hopiho, slzy, zklamání, co jsme komu udělali ??? Nemáme co ztratit, jdeme na Spartu. Za Teplice, za Enise, sami za sebe. Zápas se vším všudy. Zvuky husitských bubnů a zpěvu chorálu vyděsil kdysi u Domažlic křižáky natolik, že uprchli před husity. Možná kdyby to šlo, uprchli by hráči Sparty před odhodláním, nadšením, touhou a hrdostí Teplic. Vítězství 2:0, kdo dál ? Polská Wroclaw, technický tým plný individualit. OK, může být, vítězství 2:0. Už i Poláci vědí, komuže patří žlutomodrá barva ! Rychlé sečtení výsledků ve skupině a naděje. Pokud v pražském derby zvítězí Sparta, půjdeme do superfinále. Jdeme fandit. Slavia roli favorita nezvládla a opět nám pomohla. Tribuna se plní fanoušky, kteří přišli na velké finále, kdo v něm ? Glasgow Rangers a ... FK Teplice. Boj, únava, minimum šancí, žluté karty, standardní situace - jedna z nich rozhodla a řekněme si že po právu, o vítězství Skotů - 0:1. Stříbrná medaile se třpytí na žlutomodrých prsou, krev, pot a slzy. Stojíme pod vrcholem a myslíme na Enise. Jak to vlastně s tím fotbalem je, má či nemá logiku ?! Až najdeme scénáristu tohoto spektakulárního víkendového představení, kupte mu letenky do Hollywoodu. Když jsem procházel kolem malých podavačů míčů, ten jeden mi říká: Taky budu jednou v takovém týmu, co máte vy. Počkáme si na tebe, ty prcku, kvůli vám přeci ten fotbal vlastně děláme.

www.albimcup.cz