U16: FC Zbrojovka Brno vs. FK Teplice 3:0

Čtvrtek 13.02.202015:00 - TCM Slavonická / Brno

3:0 (2:0)

Branky Teplic: - X -

Sestava Teplic: J. Grumann – P. Hrdlička, M. Lána, M. Bílek – M. Jugmann ( 46. M. Korselt ), M. Kříž – J. Bartoš ( 54. P. Kolář ), T. Sůra, J. Štercl ( 86. J. Skurovec ) – P. Život, M. Trnovec ( 80. E. Fomčenko ).

Hodnocení utkání slovy teplického trenéra Ladislava Jamricha:

"Druhé utkání v rámci herního soustředění Moravia Tour jsme odehráli v Brně. V úvodních minutách dnešního zápasu jsme byli nepřesní zejména při zakládání útoků a protože soupeř nás rychle dostupoval nedařilo se nám kobinovat. Naši stopeři hráli pomalu s míčem a chyběla nám přihrávka o řadu výš, měli jsme spoustu zpětných přihrávek a chyběla nám přímočarost. Domácí tým při každém zisku míče ihned přecházel ze sprintu do rychlého protiútoku a nám se bohužel nedařilo rychlé náběhy hráčů Zbrojovky zachytávat. V 17.minutě jsme nebyli důslední, když domácí rozehráli na krátko rohový kop a hráč s míčem měl spoustu nasměrovat míč na zadní tyč, který nakonec skončil v síti bezmocného brankáře Grümanna. Bylo k vidění spoustu osobních soubojů, ve kterých měli navrch domácí. Ještě dokonce prvního poločasu si Brno vytvořilo další tři gólové situace, ve kterých nás podržel pozorně chytající Honza Grumann. V 53.minutě už ale domácí vedli 2:0, když nás potrestali jak jinak než po rychlé brejkové akci. Po obdržené brance jsme se postupně dostávali do hry, vytvořili si územní převahu, ale až na dvě nebezpečné střely P. Koláře nás domácí tým do vážnějšího zakončení nepustil. V 75.minutě domácí využili špatné přihrávky Lány a zvýšili na konečných 3:0. V dalším průběhu zápasu si opět domácí vytvořili další vyložené příležitosti a nebýt v brance pozorný Grumann, tak zápas mohl skončit debaklem jak v prvním utkání pro Brno u nás na Stínadlech.

Během 24 hodin jsme odehráli druhé utkání ale, to nijak nemělo vliv na náš špatný výkon. Pro nás to byla velmi dobrá konfrontace, za kterou jsem velmi rád. Asi už jsme si všichni mysleli, že už všechno umíme a Brno nám ukázalo, že to tak není. Teď je jenom na nás co si z toho kdo vezme. Musím domácím pogratulovat k zaslouženému vítězství, které mohlo skončit i daleko větším rozdílem."