U16: FK Jablonec vs. FK Teplice 1:4

ČESKÁ DIVIZE DOROSTU - ČDD U 17 B

5.kolo - sobota 07.09.2019 - 12:30

1:4 (1:2)

Branky Teplic: 13. a 59. T. Vachoušek ( as. M. Bílek ), 32. P. Život ( as. M. Trnovec ), 76. J. Lachman ( as. M. Jungmann ).

Sestava Teplic: V. Myška – J. Lachman ( 78. J. Skurovec ) V.Čítek, M.Lána, M. Bílek ( 72. J. Vyhnal ) – E. Hopi ( 53. V. Bartoš ) – P. Život, M. Jungmann, T. Sůra ( 46. J. Štercl ), M. Trnovec ( 60. P. Kolář ) – T. Vachoušek.

Hodnocení utkání slovy teplického trenéra Ladislava Jamricha: " První poločas jsme soupeře aktivněnapadali, středoví hráči sbírali odražené balóny a při zisku míče jsme vyráželi do rychlých protiútoků. Ve 13.minutě se prosadil individuálně aktivně hrající T. Vachoušek a poslal nás do vedení 0:1. Jablonec ve 26.minutě získal míč ve středu hřiště a využil našeho ofenzivního postavení a srovnal tak na 1:1. Ve 32.minutě se na levé straně prosadil M. Trnovec, který našel přesným centrem M. Života, který poslal teplické Skláře do vedení. Do konce poločasu si kluci vytvořili územní převahu a další dvě slibné příležitosti neproměnil M.Trnovec. Ve druhém poločase kluci pokračovali v aktivní hře a v 59.minutě byli za svou aktivitu znovu odměněni. Na levé straně se prosadil agilníM. Bílek, který poslal přesný centr do pokutového území, na který si naběhl T. Vachoušek a hlavou zvýšil na 1:3. Od cca 65 minuty bylo v naší hře hodně nepřesností zejména v přechodové fázi. V 76.minutě zahrával rohový kop M. Jungmann a míč si našel dobře postavený J. Lachman, který zvýšil na konečných 1:4 pro Teplice.

Během čtyř dnů jsme odehráli dvě těžká utkání, ve středu s Plzní a v sobotu na hřišti Jablonce. Kluci se s náročným programem vypořádali velmi dobře. Oba týmy, jak hostující Teplice tak domácí Jablonec, dnes přispěli k atraktivitě zápasu svým pojetím hry. Musím kluky pochválit, hráli s chutí, dobře kombinovali a vypracovali si několik dalších vyložených brankových příležitostí, které ale nedokázali proměnit. Od 60.minuty za stavu 3:1 jsme měli být přesnější při zakládání útoků zejména v rozehrávce a klidnější při držení míče."