U16: FK Senica vs. FK Teplice 1:5

Přátelské utkání - FK Teplice U16

Neděle 16.02.202012:00 - Stadion Lapač / Uherský Brod

1:5 (1:3)

Branky Teplic: 11. J. Život ( penalta ), 18. J. Život ( as. J. Štercl ), 26. M. Trnovec ( as. J. Štercl ), 50. J. Lachman ( as. P. Hrdlička ), 61. M. Bílek ( as. E. Fomčenko ).

Sestava Teplic: V. Myška – J.Lachman ( 65. V. Čítek ), V.Čítek ( 46. M. Bílek ), P. Hrdlička ( 55. M. Lána ), P. Kolář ( 65. M. Trnovec ) – M. Kříž ( 60. M. Jungmann ) – J. Štercl, M. Jungmann ( 46. T. Sůra ), J. Skurovec, M. Trnovec ( 46. E. Fomčenko ) – P. Život ( 46. J. Vyhnal ).

Hodnocení utkání slovy teplického trenéra Ladislava Jamricha:

"Poslední pátý den herního soustředění jsme odehráli již třetí přípravné utkání, tentokrát od 12:00 na UMT v Uherském Brodě proti slovenskému týmu FK Senica. V úvodu zápasu jsme byli aktivnějším mužstvem, rychle jsme kombinovali, aktivním presinkem získávali míče a rychle přecházeli při zisku míče do rychlých protiútoků. V 11.minutě agilně hrající Život dohrál situaci v pokutovém území soupeře, když po zisku míče byl faulován brankářem Senice a nařízený pokutový kop sám bezpečně proměnil. V 18.minutě hosté zahrávali rohový kop, kdy se naši kluci záhy zmocnili míče a na tři přihrávky se dostati do zakončení - Štercl přesnou přihrávkou našel Života, který svou druhou brankou v utkání zvýšil na 2:0. Po této vstřelené brance hostující tým přidal na důrazu v osobních soubojích, nám se nedařila kombinace a ve hře bylo příliš mnoho soubojů a nepřesností. Ve 24.minutě po výkopu brankáře hostí a nedůrazu Teplických stoperů v osobním souboji útočník Senice postupoval sám na brankáře Myšku a vstřelil kontaktní branku na 2:1. Teplice na inkasovanou branku rychle odpověděli, když se Štercl uvolnil na pravé straně, přenesl míč rychle na levou stranu na Trnovce, který tvrdou střelou do pravého horního růžku senické branky zvýšil na 3:1. Druhou půli jsme přešli z rozestavení 4-1-4-1 na 3-5-2. V 50.minutě jsme odskočili již o tři branky, když Hrdlička našel přesným centrem Lachmanna a ten střelou z voleje nedal hostujícímu brankáři šanci. Hosté po čtvrté inkasované brance už neměli sílu se do zápasu vrátit. Kluci hráli s chuťí, dobře kombinovali a vytvářeli si další brankové příležitosti. V 61.minutě zvýšil na konečných 5:1 tvrdou střelou z 20 metrů Bílek.

Dnešní soupeř svojí herní kvalitou nedosahoval úrovně týmů, se kterými jsme se v tomto týdnu střetli ( Jihlava a Brno ). Opět se v naší hře objevovali pasáže, kdy jsme byli hodně nepřesní a soupeře pustili do hry, což by se nám proti kvalitnějším týmům nemuselo vyplatit. Herní soustředění v Brodě nás nezastihlo v optimální herní pohodě, ale to k fotbalu patří. Na druhou stranu kluci všechny zápasy odpracovali na své maximum a ukázali dobrý charakter. Na závěr musím poděkovat Ondrovi Chladovi za pomoc v tréninkovém procesu a v zápasech v rámci Moravia Tour. Velký dík patří Pepovi Hamšíkovi, majiteli penzionu Lapač a jeho zaměstnancům, kteří nám opět vytvořili skvělé podmínky po celou dobu pobytu."