U16: FK Teplice vs. FC Vysočina Jihlava 5:2

Přátelské utkání - FK Teplice U16

Neděle 01.03.202013:00 - UMT Na Stínadlech / Teplice

5:2 (4:1)

Branky Teplic: 2. T. Vachoušek ( as. V. Bartoš ), 13. V. Čítek ( as. T. Vachoušek ), 32. T. Vachoušek ( as. P. Hrdlička ), 37. M. Bílek ( as. M. Trnovec ), 80. T. Vachoušek ( as. M. Trnovec ).

Sestava Teplic: V. Myška – P. Hrdlička ( 46. V. Musil / 67. P. Hrdlička), J. Lána, M. Bílek – T. Sůra ( 46. J. Skurovec ), M. Korselt – V. Bartoš, P. Kolář ( 54. J. Vyhnal ), M. Trnovec – T. Vachoušek, V. Čítek.

Průběh utkání slovy teplického trenéra Radima Laibla:

" V posledním zápase semifinálové skupiny Memoriálu Vlastimila Marečka jsme na UMT přivítali soupeře z Vysočiny - FC Jihlava. Bez několika hráčů základní sestavy, ale s odhodláním potvrdit domácí neporazitelnost, jsme do zápasu vstoupili velmi aktivně. Získali jsme převahu, využívali křídelní prostory a vytvářeli si šance. Hned tu první proměnil Vachoušek, aby hned vzápětí se prosadil univerzál Čítek - 2:0. Hosté po hezké akci hlavou snížili na rozdíl jednoho gólu, ale dnes dobře naladěný Vachoušek střelou zpoza vápna opět navýšil brankový rozdíl utkání - 3:1. Když se po standardní situaci dostal v pokutovém území k odraženému míči Bílek, prostřelil hradbu těl před sebou a donutil pořadatele opět pohnout s výsledkovou tabulí - 4:1. Druhý poločas začal náporem hostů, kteří měli několik zajímavých momentů i šancí a zaslouženě snížili, když se po faulu brankáře Myšky trefili z pokutového kopu. Domácí se ale celkem rychle vzpamatovali, do několika šancí se dostal Vachoušek, ale jeho přehnaná suverenita znamenala stále stejné brankové skóre. Nakonec přeci jen jednu ze šancí využil a s pomocí brankové konstrukce upravil výsledek utkání na konečných 5:2."

Hodnocení utkání slovy teplického trenéra Ladislava Jamricha:

" Kvalitní utkání, kdy se kluci vydali až do konce. Začátek utkání nám vyšel, byli jsme zdravě agresivní, agilní hlavně v křídelních prostorech a zaslouženě jsme po celu dobu utkání vedli. První poločas snesl i naše velmi kritické měřítko a měl ligové parametry. Druhý poločas nám trvalo než jsme opět naskočili do hry, soupeř toho využil ke snížení a k vypracování dalších nebezpečných situací. Naštěstí jsme na vývoj utkání dokázali včas zareagovat, hru vyrovnali a postupně i získali více ze hry a zaslouženě dovedli zápas do vítězného konce.

Kluci si zaslouží obrovskou pochvalu za to, jak se prezentovali v základní a posléze i v semifinálové skupině Memoriálu Vlastistava Marečka 2019/2020 proti opravdu kvalitním týmům z Čech a Moravy a jako bonus si vybojovali účast na květnovém finálovém turnaji čtyř nejlepších týmů, které dokázali zvítězit ve svých semifinálových skupinách. Je to pro ně odměna za to, jak zodpovědně a poctivě přistupují k fotbalovým povinnostem."