U16: FK Varnsdorf U18 vs. FK Teplice 1:3

Přátelské utkání - FK Teplice - dorost U16

Sobota 08.02.202016:00 - Varnsdorf / UMT Moravská

1:3 (1:1)

Branky Teplic: 02. J. Skurovec ( as. J. Lachmann ) - 0:1, 54. E. Fomčenko ( as. V. Bartoš ) - 0:2, 88. P. Kolář ( as. V . Bartoš ) - 0:3.

Sestava Teplic: J. Grumann – J. Lachmann ( 46. V. Bartoš ) V. Kozel, V. Čítek ( 46. P. Hrdilčka ), P. Kolář – M. Kříž ( 68. V. Myška ) – J. Štercl ( 70. V. Čítek) T. Sůra, J. Skurovec, M. Trnovec ( 46. M. Bílek ) – P. Život ( 46. E. Fomčenko ).

Hodnocení utkání slovy teplického trenéra Ladislava Jamricha:

" K dalšímu přípravnému zápasu jsme zajížděli do Šluknovského výběžku a naším soupeřem byl domácí tým FK Varnsdorf. Skláři měli povedený nástup do zápasu, když ve 2.minutě Lachmann našel Sůru, který poslal Teplice do rychlého vedení - 1:0. Po 8 minutách hry jsme měli na kontě tři vyložené příležitosti - jednou orazítkovaná branková konstrukce a dvakrát nás vychatal brankář domácích. Ve 20. minutě teplický brankář Grümann tak dlouho váhal s rozehrávkou, až ho o míč obral útočník domácích a srovnal stav utkání - 1:1. Domácí tým vstřelená branka zdravě nabudila, přidal na agresivitě a dohrával osobní souboje na hranici sebeobětování. Hosté si opět vypracovali brankové příležitosti, ale jejich efektivita byla žalostná. Ve druhém poločase hostující tým udělal pět změn a opět pokračoval v dobývání domácí svatyně. V 54.minutě Bartoš našel přesným centrem v pokutovém území Fomčenka a ten neomylně poslal Teplice do vedení - 1:2. V 88. minutě definitivní tečku za utkáním udělal svou brankou Kolář a celkově druhou asistenci v zápase si připsal agilní Bartoš.

Do zápasu se staršími hráči Varnsdorfu jsme šli v jiném rozestavení a musím kluky pochválit jak se změnou popasovali. V zápase jsme si vytvořili spoustu zajímavých situacích, které ale kluci řešili lehkovážně a nedůrazně. Jestli chceme být v dalších utkáních úspěsní, musíme herní převahu zužitkovat i gólově. Ve středu odjíždíme na herní soustředění do Uherského Brodu, kde máme vždy skvělé podmínky pro ténink, regeneraci a také se utkáme s kvalitními soupeři, se kterými budeme chtít uspět jak herně tak i výsledkově."