U16: Memoriál V.Marečka bude dohrán !

Komise mládeže FAČR rozhodla o dohrání letošního ročníku Memoriálu Vlastislava Marečka věkové kategorie U16 ještě v této sezóně. Všechny kluby s dohráním souhlasí. Vzhledem k nastalé situaci však dojde k určitým změnám.

Jistí jsou tři finalisté, vítězové semifinálových skupin – SK Slavia Praha, AC Sparta Praha a FK Teplice. Čtvrtým do party by měl být někdo z dvojice FC Baník Ostrava a FK Pardubice.

Turnaj o čtyřech týmech proběhne v termínu 16. - 17. 6. 2020 v Praze na Strahově na stadionu Přátelství u budovy FAČR. Hrací systém je stejný jako minulý rok, semifinálová utkání a následně utkání o konečné umístění.

Komise mládeže FAČR je připravena i na turnaj o třech týmech, pokud se Baník Ostrava a FK Pardubice nedohodnou a před uvedeným termínem neodehrají svůj závěrečný zápas ve skupině. V tomto případě by byl termín pro sehrání finálového turnaje 15. - 17. 6. 2020 na stejném místě - v Praze na Strahově na stadionu Přátelství u budovy FAČR - s hracím systémem každý s každým.

V první řadě je tedy potřeba, aby do 25. 5. 2020 došlo k dohodě mezi Baníkem a Pardubicemi o sehrání závěrečného utkání ve skupině a po tomto datu Komise mládeže FAČR bude moci oznámit zda finálový turnaj bude tradičně o čtyřech účastnících a nebo jen o třech.