U16: Skláři na Marečkově Memoriálu čtvrtí !

Skvělého úspěchu dosáhli nejmladší tepličtí dorostenci věkové kategorie U16, když v celkovém hodnocení 12.ročníku tradičního Memoriálu Vlastislava Marečka skončili na konečném 4.místě. Svěřenci trenérů Ladislava Jamricha a Radima Laibla během celé sezóny 2019/2020 procházeli úspěšně nástrahami kvalifikací, aby svou cestu završili na finálovém turnaji, který se uskutečnil během úterý 16.6. a středy 17.6.2020 za pořadatelství FAČR na zrekonstruovaném stadionu Přátelství v Praze na Strahově. I když se ve finálovém turnaji nakonec teplickým nepodařilo pod vedením trenérů Lukáše Přerosta, Davida Šourka a Přemysla Lipše získat kýžené medailové umístění, tak v úterním semifinále se Slávií a také ve středečním utkání O 3.místo se Spartou potvrdili, že si účast mezi nejlepšími 4 týmy v republice nevybojovali náhodou. Děkujeme tímto všem hráčům a realizačnímu týmu za příkladnou reprezentaci našeho klubu.

Semifinále - 12.ročník Memoriálu Vlastislava Marečka 2019/2020:

SK Slavia Praha – FK Teplice 1:1 (na penalty 6:5)

Branky: 12. Beran – 14. Hloušek.

Sestava Teplic: Grümann - Musil (70. Bartoš), Lána, Hrdlička, Bílek - Kříž (55. Štercl), Jungmann, Korselt - Trnovec (Hloušek 73.), Vachoušek (Čítek 65.), Život

Hodnocení utkání slovy teplického trenéra Davida Šourka:

"Úvod do zápasu se nám vůbec nevyvedl. Nedokázali jsme zachytit tempo soupeře a ani naše vlastní hra neměla parametry na tuto úroveň. Namísto podstupování soubojů jsme byli pasivní, nedobírali jsme druhé míče a intenzita našich akcí byla velmi nízká. Soupeř svůj tlak zužitkoval gólem na 1:0 po centru ze strany. Pomalu jsme začali zachytávat tempo zápasu, nicméně soupeř si tvořil další šance a skvělé zákroky brankáře Grümana nás drželi dále ve hře. Ke konci prvního poločasu se hra již vyrovnala. Do druhého poločasu jsme šli se stejnou sestavou, ale se změněným přístupem. Kladli jsme hráčům na srdce, aby nepřenechávali soupeřovi tolik volného místa a podstoupili každý souboj. Dále aby cíleně hledali středové hráče, i když nemají náskok oproti soupeři 3 metry, ale jen jeden. A v poslední řadě abychom zlepšili pohyb bez míče v útočné fázi. Od začátku druhého poločasu jsme převzali otěže zápasu a šli si za vyrovnáním. Do zajímavých šancí se dostali téměř všichni naši útoční hráči, ale chyběla nám kvalita ve vyřešení přečíslení 3 na 2, či 5 na 3. Pokud jsme se dostali k možnosti zakončení, buď jsme se šance zalekli, zasekli a hledali jiné řešení, nebo nás zklamal první dotek a zakončení poté nebylo úspěšné. Až 7 minut před koncem střídající Hloušek krátkým navedením na pravou nohu zakončil střelou zpoza vápna a srovnal stav na 1:1. Následoval penaltový rozstřel, kde jsme bohužel byli smutnějším týmem a prohráli. Zápas se nám herně vyvedl zejména v druhém poločase, kdy nám celý první poločas zabralo přizpůsobit se tempu soupeře. Celkově velmi zajímavá konfrontace s ligovým soupeřem."

Utkání O 3.místo - 12.ročník Memoriálu Vlastislava Marečka 2019/2020:

AC Sparta Praha – FK Teplice 5:2 (4:1)

Branky: 20., 41. a 47. Michl, 24. Stárek, 25. Osmani – 5. Jungmann, 87. Vachoušek.

Sestava Teplic: Myška – Musil, Lána (50. Čítek), Hrdlička (72. Kozel), Bartoš (45. Bílek) – Štercl (70. Sůra), Korselt, Jungmann (45. Kříž) – Trnovec, Vachoušek, Hloušek (45. Život)

"Druhý herní den a opět velmi kvalitní konfrontace. Tentokrát se Spartou Praha. Do zápasu jsme vstoupili aktivně a navázali jsme na herní výkon z druhého poločasu se Slavií. Zachytávali jsme přihrávky soupeře a vyráželi do zajímavých situací 3 na 3 apod. Naše aktivita byla oceněna nádhernou brankou Jungmanna, který vymetl šibenici střelou zpoza vápna. Bohužel naše nadšení a aktivitu nevydržela těla některých hráčů a nastavené tempo jsme nezvládli. Soupeř jednoduchým přechodem do útoku neustále vystavoval naše zadní hráče situacím 1 na 1, na které jsme už nebyli fyzicky připraveni. Zlomovým okamžikem byl gól na 2:1, který přišel ihned po gólu na 1:1. Od té doby jsme odpadli a i když se snažili hrát svojí hru a neustupovat hře na výsledek, tak soupeř hrozil z dlouhých míčů a situací 3 na 3 nebo 4 na 4. Celkově bych shrnul oba zápasy jako velkou motivaci pro hráče, že i přes nedávné úspěchy ještě nejsou zdaleka hotovými hráči a stále je na čem pracovat. Nejen ve smyslu techniky a intenzity individuálních herních činností, ale také co se týká fyzické vybavenosti pro soubojové chování. Na závěr bychom chtěli poděkovat trenéůmr Jamrichovi a Laiblovi za výbornou práci během kvalifikace na tento turnaj a klukům za jejich reprezentaci FK Teplice a držíme jim palce v naplnění jejich snů o profi fotbalu."