U16: Výsledky a hodnocení PU ( 29.7. - 4.8. )

FK Teplice vs. SG Dynamo Dresden

1:1 (1:0)

Sestava Teplic: J. Grumann – E. Hopi (46. J.Štercl), J. Lachman ( 46.J. Lána) P. Hrdlička (53. V. Čítek), M. Bílek (46. P. Kolář) – M. Kříž ( 50. J. Sůra) – P. Život, V. Bartoš (46. J. Skuhrovec), M.Jumgmann, M. Trnovec – T. Vachoušek (46. E. Fomčenko)

Branka Teplic: 20. P. Život (as. M. Kříž)

Na soustředění v Roudnici nad Labem jsme narazili na těžkého soupeře, který nás již v minulosti několikrát porazil. Do utkání však domácí vlétli jako uragán, vyrovnali se soupeři v důrazu a agresivitě a k tomu přidali herní kvalitu, tolik nechybovali a minimalizovali ztráty. Vyložené šance Vachouška, Bartoše, Trnovce však zůstali jen šancemi. Zaslouženou branku vstřelili domácí ze šance, která vlastně ani šancí nebyla. Centr Života byl tečovaný a zapadl za tyč branky překvapeného hostujícího brankáře - 1:0. Druhý poločas domácí prostřídali, do hry poslali téměř novou jedenáctku, soupeř hru srovnal a začal být i lepším týmem. Domácím hráčům chyběl pohyb, nedokázali podržet balon a jednoduchými ztrátami dostávali soupeře na koně. Hosté z téměř totožné situace jako domácí v první půli vyrovnali a zcela zaslouženě - 1:1. Zápas i takovým výsledkem skončil, i když v posledním vteřinách utkání měli domácí obrovskou šanci, ale Jungmann neproměnil.

Hodnocení trenéra Radima Laibla: Zápas dvou rozdílných poločasů. V 1. poločase jsme hráli velmi dobře, hra měla kvalitu a zaslouženě jsme šli do vedení. Druhý poločas byl již v režii hostujících hráčů, my prostřídali téměř celou sestavu a někteří hráči nedokázali naskočit do zápasu.

Turnaj "Triangl" na hřišti TJ Hrob

- za účasti FK Teplice U16, SK Dynamo České Budějovice U16, FK Mladá Boleslav U16

- hrací doba 2 x 30 minut

Výsledky FK Teplice U16:

- FKT vs. FK Mladá Boleslav 4:2

- FKT vs. SK DynamoČeské Budějovice 4:2

Tým FK Teplice U16 celý turnaj vyhrál, ale je potřeba říci, že domácí tým zvládl oba zápasy spíše výsledkově než herně. Střelecky disponovaný Vachoušek, autor šesti branek, byl tím pomyslným jazýčkem na miskách vah obou utkání. Na domácích hráčích byla vidět určitá únava z náročného týdne, kdy absolvovali soustředění v Roudnici nad Labem. V zápasech to bylo znát, velké množství jednoduchých ztrát, individuální chyby dané nekoncentrovaností, menší pohyb hráčů, ale také velká fluktuace hráčů. Kluci však bojovali až do konce, bylo na nich znát jak hodně se chtějí ukázat před domácím publikem.

Hodnocení trenéra Ladislava Jamricha: Z herních výkonů kluků v obou zápasech jsem trošičku rozpačitý, výsledkově to sice zvládli, ale fotbalová kvalita, která z jejich strany byla vidět třeba v 1. poločase proti Drážďanům, se vytratila. Náročné soustředění v nohách zapříčinilo své, chyběla nám lehkost nejen fyzická, ale i psychická. Důležité je, že hráči jsou zdraví, odpočineme a pak do toho zase šlápneme.