U17: 1.Norimberk vs. FK Teplice 1:0

PŘÍPRAVNÉ UTKÁNÍ - KATEGORIE U17 - SOBOTA 09.02.2019

1.FC Norimberk U17        vs.        FK TEPLICE U17

1:0 (0:0)

Sestava Teplic: P. Dombrovskij - V. Čermuš, R. Klepáček ( 66. J. Orgoň ), J. Kovalčík, M. Hadinec – M. Dubnický – J. Leder ( 46. J. Brezovský, 75. R. Kibal ), M. Havel, T. Cohla, S. Kočka – D. Procházka.

Průběh utkání slovy teplického trenéra Radima Laibla: " Na půli cesty v příhraničním Chebu jsme vyjeli za další konfrontací, tentokrát proti Norimberku, na jehož střídačce jsme opět potkali bývalého slovenského reprezentanta Marka Mintála. Začátek utkání byl ve znamení převahy "domácího" týmu, který byl fyzicky vyspělejší, ale tepličtí mu nedali nic zadarmo a každou možnost k rychlému protiútoku využívali k ohrožení branky soupeře. Především teplický útočník Procházka znamenal velké nebezpečí pro německou obranu. Postupně se hra vyrovnala a čekalo se na první vážnější akci, která přišla ale až po změně stran, kdy se agilní Procházka řítil sám na brankáře, ale se svojí šancí naložil laxně a trefil jen brankáře našich západních sousedů. Nedáš - dostaneš, toto heslo se naplnilo hned o pár minut později, kdy se Norimberk dostal do vedení po závaru v teplickém pokutovém území a střelecké pohotovosti jejich útočníka. Do konce zápasu se již nic podstatného nestalo, tepličtí neměli sílu na závěrečný nápor, a tak zápas skončil tím nejtěsnějším brankovým rozdílem."

Hodnocení utkání slovy teplického trenéra Ladislava Jamricha: " Pochvala pro kluky, v podstatě jsme dnes hráli bez 8 hráčů z podzimních ligových bojů, a to proti opravdu těžkému a kvalitnímu soupeři. Kluci k tomu přistoupili velmi dobře, bojovali jeden za druhého, v jejich hře nechybělo srdce, odhodlání a touha. Norimberk byl fotbalovější a zvítězil zaslouženě, ale naši hráči se určitě nemají za to stydět, podobné výkony bych rád viděl i v dalších zápasech. "